הצג גיליון RSS

amita

ניקיון ופוליש

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 16/11/2009 שעה 22:28 (387 צפיות)
חברות ניקיון
כולנו אוהבים ניקיון, אך קצב החיים המטורף בימינו מביא לכך שלרבים מאיתנו פשוט אין את הזמן לדאוג לנושא זה בעצמנו. הדבר נכון שבעתיים כאשר מדובר בניקיון המשרד או העסק. עם זאת, לניקיון יש חשיבות רבה, הן עבור המגזר העסקי והמוסדי והן עבור המגזר הפרטי. במאמר זה נדון בנושא חברות הניקיון.

חברת ניקיון – למי זה מיועד?
בעולם התחרותי של ימינו, לקוחות אינם מסתפקים בקבלת מוצר או שירות כזה או אחר, אלא מעוניינים לקבל גם חוויית קנייה. מסיבה זו, עסקים רבים משקיעים רבות על מנת לספק ללקוחותיהם את אותו ערך מוסף, באמצעות פרסום, עיצוב ומיתוג. הניקיון הוא חלק בלתי נפרד מתדמיתו של העסק. בשורה התחתונה, הפרסום יכול להיות שנון, קולע וגאוני, אך אם הלקוח מגיע ופוגש מקום מוזנח, שאינו מתוחזק כהלכה, כיצד יוכל שלא לתהות האם זהו האופן בו מתפקד העסק גם בתחומים אחרים?

כמו כן, ישנם עסקים ומוסדות בעלי צרכי ניקיון מיוחדים, כגון בתי חולים, קופות חולים, בתי אבות, מעבדות תעשייה חכמה ועוד. במקומות אלה, חשוב לא רק לשמור על רמה גבוהה של ניקיון, אלא שלפעמים יש הכרח להקפיד על סטריליות. לשם כך, דרושים שירותי ניקיון המסוגלים לשמור על תנאים הולמים באופן מתמיד.

גם במגזר הפרטי לקוחות רבים הפונים לשירותי חברות ניקיון, באופן חד פעמי או על בסיס קבוע. כך, למשל, לאחר שיפוץ או לפני כניסה לדירה חדשה בוחרים רבים לוותר על התענוג המפוקפק הכרוך בהתמודדות עם הפוגרום ונעזרים בשירותי חברת ניקיון. החברה מספקת את כוח האדם הדרוש לביצוע העבודה במהירות ובמקצועיות.

לקוחות נוספים הפונים לשירותי חברות ניקיון הינם ועדי בתים משותפים. בימינו, שוב לא די באותו מנקה שהיה בעבר שוטף את המדרגות ומנקה את האבק. כיום, עם ההתפתחויות הרבות בטכנולוגיות הבנייה והעלייה בסטנדרטים וברמת המחייה, ישנם בתים משותפים אשר גדולים לאין ערוך מן הבתים שנבנו בעבר. בבתים אלה יכולים להיות גם אלמנטים נוספים, כגון מעלית, חדר לובי ראוי לשמו, ולעתים אף גינה, בריכה וחדר כושר. כל אלה דורשים אחזקה שוטפת וניקיון מקצועי.

ניקיון זה לפעמים שאלה של גודל
בשוק פועלות חברות ניקיון רבות והבחירה ביניהן קשה. עם זאת, ניתן בכלליות לחלק את החברות לחברות ניקיון גדולות ולחברות ניקיון קטנות; לכל סוג יתרונות וחסרונות. חברות ניקיון גדולות מציעות לרוב גם שלל שירותים נלווים כגון פוליש, שירותי גינון, שירותי אחזקה, שירותי אבטחה ועוד. השילוב של מספר שירותים תחת קורת גג אחת יכול להביא לחיסכון משמעותי בזמן ובכסף. עם זאת, בשל גודלן ובשל היקף פעילותן, הן עלולות להתקשות במתן יחס אישי לכל לקוח ולקוח. הדבר נכון במיוחד כאשר מדובר בלקוחות קטנים יחסית.

חברות ניקיון קטנות יותר נוטות להתמקד במספר מצומצם יחסית של שירותים, וגם קהל הלקוחות שלהן יכול להיות פחות מרשים. מובן כי חברת ניקיון קטנה יחסית לא תוכל לספק מענה לגופים עסקיים גדולים במיוחד. עם זאת, ההתמקדות בתחומים מסוימים יכולה להביא להתמחות יתירה בתחומים אלה. כמו כן, מיעוט לקוחות יכול לאפשר לחברות אלה להעניק יחס יותר אישי לכל לקוח ולקוח.
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים