הצג גיליון RSS

amita

שעוני נוכחות - טוב לעסק שלך

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 16/11/2009 שעה 22:31 (551 צפיות)
שעוני נוכחות - חובה בכל עסק
נגמרו הימים בהם העובדים "דופקים כרטיס" מקומט ומחורר, לתוך מערכת שמשמיעה נקישות וצלילים מוזרים. שעוני הנוכחות המודרניים של ימינו הם הדרך הטובה, הקלה והנוחה ביותר לאיסוף מידע אודות נוכחות עובדים. שעון נוכחות מודרני ניתן, בדרך כלל, לחיבור לכל מערכת איסוף שעות - מרשתות ארגוניות ועד מסופים ניידים. הדבר מאפשר איסוף מידע מהימן ואמין, בלי טעויות בחישוב שעות ושכר.

סעיף 25 בחוק חופשה ומנוחה קובע כי המעסיק חייב לנהל רישום ותיעוד של שעות העבודה, שעות נוספות, ימי חופשה ועוד. על מנת להימנע מטעויות מביכות, מוויכוחים מיותרים ומעבודה משרדית שתבוא בעקבות כל זאת - כדאי ואף חובה להתקין שעון נוכחות בבית העסק (אפילו אם מדובר בעסק קטן מאוד).

סוגים של שעוני נוכחות
שעוני נוכחות מגיעים במגוון רחב של דגמים, צורות ואפשרויות פעולה. הם מאפשרים איסוף של מידע רב, בהתאם לסוג אליו הם משתייכים. שעון הנוכחות המוכר והנפוץ ביותר הוא בעצם קורא כרטיסים מגנטיים, דוגמת שעון Mr. Time הידוע. שעון זה מתעד את זמני הכניסה והיציאה של העובד באמצעות כרטיס עובד מגנטי המועבר בחריץ מיוחד בשעון. לקורא הכרטיסים הרגיל יש גם גרסה מעט יותר מתקדמת שנקראת "קורא קרבה". כאן אין צורך להעביר את הכרטיס בחריץ של השעון, אלא פשוט להציב אותו מול העין האלקטרונית, שקולטת את הנתונים ממרחק.

שעון מתקדם יותר הוא שעון נוכחות ביומטרי - דהיינו, קורא טביעת אצבע לזיהוי העובד. שעון זה מאחסן לא רק את זמני הכניסה והיציאה, אלא אף כולל מאגר של אלפי טביעות אצבע. שעוני נוכחות ביומטריים מונעים את האפשרות של החתמת כרטיס על ידי עובד אחר - בטעות או במכוון. הזיהוי החד-משמעי של טביעת האצבע אינו ניתן לזיוף.

שעון נוכחות סלולרי או אינטרנטי מאפשר לעובדי שטח, כגון סוכני מכירות או קבלנים, לבצע דיווח שעות עבודה מרחוק - מבלי להגיע בפועל למקום העבודה. איסוף המידע מתבצע ברשת האינטרנט או במסופים מיוחדים שיועדו לשם כך, והוא חוסך זמן מיותר ואת הצורך להגיע פיזית עד למיקום השעון הפיזי.

לסיכום, שעון נוכחות הוא מוצר חובה בכל בית עסק המעוניין בטובת עובדיו. אומנם החוק אינו מחייב שימוש בשעון נוכחות על מנת לבצע דיווח שעות, אך שעון נוכחות בהחלט חוסך עבודה משרדית מיותרת, טעויות בשכר העובדים ואי-נעימויות אחרות.
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים