הצג גיליון RSS

amita

חיפוש ורישום פטנט

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 03/12/2009 שעה 21:11 (536 צפיות)
חיפוש פטנטים בתחומי הטכנולוגיה והרפואה הוא חיוני לשמירה על הקניין הרוחני של כל עסק וחברה, וכן על זכויות היוצרים הקשורים למוצר, לרעיון או לתהליך החדש הנדון. על מנת לעגן את זכויותינו כחוק, עלינו לבצע רישום פטנט בצורה מקצועית ויעילה - כדי לא לאבד את האפשרויות הפוטנציאליות הנובעות מהמצאתנו. אפילו אם הפטנט נחשף בטעות בעת התהליך, הדבר עלול להוביל לאסון מבחינת זכויות יוצרים (מה שדורש הכנה של הסכם שמירת סודיות עוד בעת הליך האישור והרישום של הפטנט).

עורכי פטנטים הם המומחים לניסוח ולעריכה של הפטנט, בצורה בהירה ונכונה - כך שלא יאבד מעוצמתו (עבר, הווה ועתיד). עורכי הפטנטים מחפשים פטנטים במאגרים שונים, על מנת לוודא שהרעיון, התהליך או ההמצאה אינם מפרים את זכויות היוצרים של מישהו אחר, שכבר חשב עליהם בצורה כזו או אחרת. עורך פטנטים מקצועי ידע לאתר כל מוצר או תהליך הדומים, ולו במעט, לרעיון שלנו, וידעו כיצד להתמודד עם רישום הפטנט בצורה נבונה.

כל פטנט קביל בכל מדינה בעולם, בהתאם לחוקיה שלה. אי לכך ובהתאם לזאת, כאשר אנו מבקשים בקשת פטנט עלינו לדעת מראש באיזו מדינה אנו מבקשים אותו - כדי שנוכל לעמוד בסטנדרטים הנהוגים במדינה זו. בנוסף, על מנת להאיץ את אפשרויות רישום הפטנט וקבלתו במספר מדינות גדול ככל האפשר, קיימת אמנת PCT הבינלאומית - שבה חברות מעל ל-130 מדינות (ובהן גם ישראל). האמנה הבינלאומית מאפשרת לכל מגיש פטנט לבסס את ההמצאה / רעיון / תהליך בכמה שיותר מדינות, שיתנו לו את מרב הזמן כדי לאשר את הפטנט בכל מדינה שבה הוא מעוניין (ושוב - כל מדינה וחוקיה שלה בנושא זכויות יוצרים על פטנטים).
לפני הגשת בקשה לפטנט, רצוי מאוד להתייעץ עם עורך פטנטים. הדבר יכול לחסוך לכם ולחברה הרבה כאבי ראש, ובמיוחד עלויות (ובייחוד אם מדובר בהמצאה / רעיון / תהליך שטומנים בחובם פוטנציאל רווח משמעותי). ללא התייעצות מקדימה, אתם עלולים לגלות במאוחר שמישהו כבר חשב על הרעיון, וכך לפספס אפשרויות רבות נוספות. אפילו אם גורמים נוספים משתמשים בחלק מסוים מרעיון / תהליך / המצאה בעלי זכות בכורה, הדבר יכול להכניס רווחים נאים לכיסי בעל הפטנט - גם בצורה רטרו-אקטיבית (הגם שמדובר שהליך משפטי סבוך ורב-שנים).

לאחר בחינת הכדאיות והעריכה אצל עורך הפטנטים, הפטנט מובא לרשם הפטנטים במדינה הנדונה להמשך התהליך. באם השכלתם להשתמש באפשרויות רישום הפטנט לפי אמנת PCT, תקבלו זכות-ראשונים על המצאתכם - זכות שתעמוד לכם לתקופה מסוימת, עד שתסיימו את הליך הרישום במדינות בהן בחרתם. פטנטים הם לא רק קניין רוחני אלא גם מחסום, המונע אפשרות שכפול והעתקה של תהליכים, רעיונות והמצאות; בכך מחייבים הפטנטים כל ממציא ויזם לחשוב על אפשרויות חדשות לפיתוח, מה שבהכרח מקדם את המדע, את הטכנולוגיה ואת החברה האנושית ככלל.
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובות

  1. הסמל האישי של reowas
    מאמר נחמד, גם אני מחפש איזה פטנט טוב שיתאים לי ל- סורגים וגם ל - מקלחונים


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים