הצג גיליון RSS

betavot

בית אבות זה פאן

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 17/01/2010 שעה 15:12 (456 צפיות)
בית אבות זה כבר לא מה שהיה פעם, מקום אפרורי וגועלי, עם ריחות רעים מנורות פלורוסנט ותחושת מוות באוויר. כיום בתי אבות, או דיור מוגן הינם שם קוד לבית נופש, כאשר ישנם מקומות כה מפוארים שאנשים רבים עוברים אליהם עוד לפני שהגיעו לגיל מבוגר דיו....

אם בעבר כל בית אבות העלה בדימיוניינו בית אבות סיעודי, בו קשישים בודדים מפוזרים בחדר ולצידם מטפלת המאכילה אותם דייסה גועלית כלשהי... הרי כיום, אותם כפרי נופש לגיל הזהב, כוללים מתקני נופש כגון בריכות, ספא, וחדרי כושר משוכללים איכותיים ונוחים עד מאוד. בבתי האבות הללו גם צוות רפואי צמוד, כשלצידו מכשירים רפואיים מתקדמים, ואנשי מקצוע מהשורה הראשונה. למעשה אי אפשר להאשים אנשים שעוברים מוקדם לבתי האבות הללו, שם הם גם נהנים מהשגחה צמודה, וגם מפעילות וחברה כל היום.

העניין החברתי הוא אחד הגורמים העיקריים אשר דוחפים אנשים מבוגרים או "קשישים עם רוח צעירה" להגיע לבתי האבות והדיור המוגן מוקדם מהצפוי הוא העניין החברתי. בגילם המתקדם רבים מהם נותרים לבדם ומחפשים בן/בת זוג חדשה בטווח הגילאים שלהם. ידוע שרבים הכירו ומצאו זוגיות חדשה ברחבי הדיור המוגן או לפחות חברים חדשים בעלי תחומי עניין דומים. אין ספר שבתי אבות מפוארים שמו לב לעניין הזה מבעוד מועד ודואגים למקד חלק גדול מהשיווק שלהם בפן החברתי וה"צעיר".

עניין נוסף הוא הקרבה לבני המשפחה. התנאים הטובים וההשגחה הצמודה בדיור המוגן לא מספיק עבור הקשישים החביבים. הרי מבוגרים רבים עברו לא מכבר לבתי האבות בשל תחושת בדידות וריחוק מבני משפחתם ולכן הדבר האחרון שהם רוצים זה לראות אותם עוד פחות ממה שראו לפני כן. בחירת מיקומו של בית האבות על פי מיקום גיאוגרפי הינו אלמנט חשוב בהחלטתם של אותם קשישים. לדוגמא- אדם שכל חייו ומשפחתו נמצאים באזור ירושלים לא יעבור לדיור מוגן בגליל, ולא משנה כמה ירוק ויפה שם. מצד שני מבוגרים המגיעים עם בני / בנות זוג יכולים דווקא להעדיף אופציה שכזו , בשל העלויות היותר נמוכות לרוב, וכן בשל העובדה שהם אינם מגיעים בגפם.

בקיצור חברים, קשישים just want to have fun! והם עושים... אני כבר מתחיל לעשות טבלת ייאוש עד שאני עובר לדיור מוגן בעצמי... ואם נתייחס שנייה ברצינות... האמת שהדיור המוגן הזה אינו נגיש לצערנו לכלום, ורק בעלי ממון יכולים להרשות לעצמם לרוב את התענוג. ובניינו, עדיף להיות צעיר... כי כמה כבר אפשר להנות מכל התענוגות האלו כשכל הזמן אתה סובל מפרקינסון, הפרשות , כאבים ומחלות נוספות... אבל מה שכן זה בטוח הרבה יותר נעים לעבור את זה בבתי האבות - תענוגות מאשר ממה שהיה פעם....

יופי סיימתי.. מישהו ראה איפה השארתי את השיניים שלי...?!?!

עודכן ב: 17/01/2010 בשעה 15:15 על ידי betavot

קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים