הצג גיליון RSS

eleknoll

מכשור להרחקת שיער

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 08/02/2010 שעה 10:02 (451 צפיות)
מכשירים להסרת שיער
גוף חלק משיער מיותר נחשב לדבר סקסי ויפה. כיום יש מכשירים להסרת שיער ושיטות שונות ומגוונות לצורך זה. חלק מהשיטות מאפשרות להיפטר לצמיתות מהשיער ויש שיטות המסירות שיער זמנית. יש שיטות כואבות יותר וכאלו שכואבות פחות. להלן פרוט של מספר שיטות מפורסמות להסרת שיער.

הסרת שיער תת-עורית
תחת קבוצה זו נכנסות שיטות שונות אשר מאפשרות הסרה מיידית של כמות גדולה של שערות, אך מחייבות טיפולים חוזרים מדי תקופה מסוימת כדי לשמור על מראה חלק, שכן אינן אפקטיביות בעצירת המשך צמיחת השערות. השיטה המקובלת והנפוצה ביותר בקבוצה זו הינה הסרת שיער באמצעות שעווה חמה או קרה– פעולה זו מאפשרת להיפטר בקלות ובפשטות מכמות גדולה של שערות בבת אחת.

החסרונות של השיטות הם בלכלוך, בכאב, ובגירוי של העור הנובע מהמריטה. מימוש השיטות הללו לא מתאפשר אלא אם כן ישנו אורך מספק של שערה כדי שתיתפס על ידי החומר הדביק. שיטה דומה היא מכשיר להסרת שיער לשימוש ביתי. מכשיר להסרת שיער מושך את השערה החוצה, אך לא הורס את השורש.

הסרת שיער לצמיתות
העיקרון העומד מאחורי שיטות אלו הוא הריסה קבועה של שורש השערה. ישנם כמה דרכים להגיע לתוצאה הזו. השיטות נבדלות האחת מהשנייה בעיקר ביעילות ההריסה של שורש השערה, בפשטות הטיפול ובמחיר. ישנו מכשיר להסרת שיער המיוחד לכל טיפול כזה.

אפילציה - בשיטה זו מופעל למעשה מכשיר חשמלי להסרת שיער על העור בנקודה הסמוכה לשורש השערה כדי להרסו. השיטה מכאיבה וקצב הביצוע שלה איטי, שכן על המטפל לעבור עם מכשיר להסרת שיער על כל שערה. על כן, שיטה זו מומלצת לביצוע באזורים מצומצמים של הגוף. רצוי לקבל טיפול אפילציה מבעל מקצוע מנוסה, שכן קיים סיכון בפעולה זו בכוויות, זיהום ואפילו צלקות. חשוב לוודא שימוש במחט אישית. יש לזכור שמדובר בטיפול יחסית חודרני.

הסרת שיער בלייזר - בשיטה זו משתמשים במכשיר להסרת שיער המפעיל קרן לייזר המתמקדת אוטומטית (על פי הבדלי גוון פיגמנט) בשורש השערה ומחממת אותו עד להריסתו. הטיפול באמצעות מכשיר להסרת שיער המפעיל קרן לייזר הוא יחסית קצר ופחות מגרה את העור, אך יקר יותר מאפילציה. השיטה מאפשרת טיפול באזורי גוף נרחבים אך מחייבת שיהיה הבדל מספק בין גוון העור לבין גוון השערה כדי שהקרן אכן תוכל להתמקד באופן אוטומטי וסלקטיבי בתאי השורש בלבד, אחרת מכשיר להסרת שיער מסוג זה אינו רלוונטי והטיפול עלול אף להסתיים בכוויות באזורים שלא היו אמורים להיפגע על ידי הקרן. לרוב, נדרשים מספר טיפולים באמצעות מכשיר להסרת שיער המפעיל קרן לייזר. רצוי ששיטה זו תבוצע על ידי רופא או שלפחות תפוקח על ידי רופא.

הבזקי אור (IPL - Intense Pulsed Light) - מכשיר להסרת שיער מסוג זה דומה מאוד לשיטת קרן הלייזר רק שהפעולה מתבצעת על ידי אורכי גל אחרים של קרן אור המאפשרים לתת מענה גם לאנשים בעלי גוון עור כהה הדומה לגוון השערה. עם זאת, אין השיטה פותרת מצב של גוון שערה בהיר הדומה לגוון העור. מכשירים להסרת שיער אשר עושים שימוש בהבזקים, ביניהן IPL ו- SHR יוצרים פחות גירוי בעור מחד אך מצריכות משך טיפול ארוך יותר מאידך.

השיטות להסרת שיער המוצעות היום הם שונות ומגוונות ומקובלות לא רק בקרב הנשים, אלא גם בקרב הגברים. כל אחד יכול לבחור את מה שמתאים לו מבחינת צרכים ומחירים.
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים