הצג גיליון RSS

michadpz2

גילוי וכיבוי אש

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 01/05/2010 שעה 23:56 (479 צפיות)
אין ספק שציוד כיבוי אש הוא בעל חשיבות עליונה ולכן יש תקנים שנקבעו על ידי מכון התקנים הישראלי. חשוב שציוד הכיבוי המצוי ברשות הארגון או המוסד הציבורי יהיה תואם לתקן שנקבע, כמו גם שיהיה תקין ונגיש במקרה חרום. יש לבדוק את הציוד מדי פעם, כדי לוודא שהוא עודנו שמיש. זוהי אינה המלצה, אלא חובה המוטלת על כל הנוגעים בדבר על פי חוק.
מערכות כיבוי וגילוי האש הן רבות ומגוונות וסוג המערכת שתוצב במבנה נובעת מסוג המבנה ומהסכנה שעלולה להיווצר לנוכחים באותו מבנה במקרה של שריפה. במבנים מסוכנים במיוחד או בחדרים בהם נמצא ציוד יקר, יוצבו מערכות אוטומטיות לכיבוי אש, והן יופעלו ברגע שיקלטו עשן. מערכות כיבוי באמצעות גז מיועדות בדרך כלל לשמירה על ציוד. לכל ארגון יש את הצרכים שלו ואת הציוד שמתאים למבנה הספציפי שבו יושב אותו ארגון. כך למשל, מעבדה שמחזיקה חומרים ומכשירים בשווי מאות אלפי דולרים זקוקה למערכת כיבוי בגז כדי לא לפגוע בציוד היקר, ואילו מבנה שיש בו ציוד דליק, כמו בית ספר למשל, שיש בו הרבה שולחנות העשויים מעץ, עדיף שישתמש במערכת כיבוי אוטומטית.
חשוב לזכור שחברות הביטוח מכריחות את בעלי המבנים המבוטחים להחזיק ציוד כיבוי אש במקום נגיש ובמצב תקין. אם בניין יישרף ויתברר שלא הייתה בו מערכת כיבוי אש או שלא הייתה אפשרות להשתמש בציוד הזה בגלל מחדל מצד בעל המבנה, חברת הביטוח לא תהיה מחויבת לאותו בעל פוליסה כי הוא לא שמר על התנאים המוגדרים בה.
אין ספק שמערכות כיבוי אש הן עניין חשוב הן כשמדובר על שמירה על ביטחון הנוכחים במבנה והן מול הרשויות וחברות הביטוח, ולכן חשוב במיוחד לקבל יעוץ מקצועי ולקנות ציוד מהמומחים בתחום שמתמצאים הן בתקנות ובחוקים והן בסוגי המערכות הקיימות.

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 11:57 על ידי michadpz2

קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים