הצג גיליון RSS

michadpz2

הובלת חולים

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 31/05/2010 שעה 00:12 (447 צפיות)
כמו בכל תחום כמעט, גם לתחום האמבולנסים חדרו בשנים האחרונות ערכי התחרות החופשית. משמעות הדבר היא שבנוסף למערכת האמבולנסים הציבורית של מד"א שכולנו מכירים, התפתח גם שוק רחב של חברות המציעות שירותי אמבולנס פרטי.
חברות המציעות שירותי אמבולנס פרטי מציעות את אותם שירותים שמציעים האמבולנסים של מד"א: העברת חולים או נפטרים, ליווי צמוד של פרמדיק באמבולנס, ואבטחת אירועים. כל זאת בכל שעות היממה. כמו –כן, אמבולנס פרטי מצויד באופן זהה לאמבולנס ציבורי, וכמו כל אמבולנס של מד"א גם אמבולנס פרטי נתון לפיקוחו של משרד הבריאות. נהגי אמבולנס פרטי, כמו גם צוות הפרמדיקים והרופאים המלווים אמבולנס פרטי, עוברי הכשרות והסמכות הזהות לאנשי הצוות של אמבולנס ציבורי.
אם כך, מדוע שנעדיף את שירותיו של אמבולנס פרטי על-פני אמבולנס ציבורי?
ראשית, שירותי אמבולנס פרטי לרוב עולים הרבה פחות משירותיו של אמבולנס ציבורי. כשמדובר באירוע חירום חד פעמי הרבה אנשים אולי לא ייחסו חשיבות לעלותו של אמבולנס. אולם כשמדובר בקשישים הנדרשים לעיתים קרובות להגיע לטיפולים רפואיים בקופות ובתי חולים, שמתאשפזים לעיתים תכופות יותר, ושזקוקים לליווי של פרמדיק או רופא בהגעה לאירועים משפחתיים, למשל, לעלות השימוש באמבולנס יש חשיבות לא מבוטלת.
שנית, אותם שירותים שהאוכלוסייה הקשישה נזקקת להם לעיתים קרובות, לא תמיד יקבלו עדיפות עליונה אצל מד"א. לעומת זאת, שירותי אמבולנס פרטי יהיו זמינים עבור כל אחד בכל שעה ביממה. היתרון המובהק שבקבלת שירותי אמבולנס פרטי הוא שהחברה הפרטית לומדת להכיר את הקשיש ואת צרכיו הייחודיים, וכך היא יכולה לספק לו את השירות הטוב ביותר. שימוש בשירותיו של אמבולנס פרטי מבטיח לכל אחד קבלת יחס אישי, אדיב ומתחשב, בין אם הוא קשיש ובין אם לאו.
שלישית, גם כשמדובר בהעברת נפטרים השימוש בשירותי אמבולנס פרטי עדיפה. גם העברת נפטר אינה תמיד מקבלת עדיפות עליונה במד"א, מסיבות מובנות. אך עבור בני משפחת הנפטר ההמתנה לאמבולנס יכולה להיות עוד מעמסה בשעתם הקשה. שירותי אמבולנס פרטי מספקים העברה של נפטרים בכל שעות היממה, ומרבית חברות אמבולנס פרטי אף מספקות שירותים נוספים היכולים להקל מאוד על משפחת הנפטר, כגון: פינוי ישירות לבתי עלמין, חדרי טהרה או הלנה בקירור, טיפול בכל הניירת הרלוונטית: הוצאת הודעת פטירה, הדפסה והפצה של מודעות אבל, קבלת רישיון קבורה ותיאומים נדרשים מול חברה קדישא, טיפול בקבלת תעודת פטירה ממשרד הפנים, ועוד. כאשר כל הסידורים הנחוצים מתבצעים במסירות וברגישות על-ידי חברה אחת בכתובת אחת, הלוא היא חברת אמבולנס פרטי, יש בכך משום הקלה רבה על הנטל של משפחת הנפטר, שבשעת צערה לא תמיד מסוגלת לבצע את אותם סידורים.

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 10:51 על ידי michadpz2

קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובות



סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים