הצג גיליון RSS

michadpz2

הריסת בתים ואסבסט

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 01/06/2010 שעה 16:32 (535 צפיות)
עד כמה שזה נשמע פשוט להרוס, הריסת מבנים היא לא פעולה פשוטה בכלל. ראשית לא כל אחד יכול לעסוק בהריסת מבנים. בהריסת מבנים עוסקים בדרך כלל קבלני עפר או חברות המתמחות בהריסת בתים והריסת מבנים. בנוסף, למרות שהרס הוא ההפך הגמור מבנייה, כל פעולה של הריסת מבנים מחייבת קבלת היתר בנייה מהרשות המקומית, ויש להיערך אליה מבחינה הנדסית ומשפטית כמו אל כל פעולת בנייה אחרת. משמע, אי אפשר להרוס מבנה כלאחר יד. הריסת מבנים היא פעולה הנדסית לכל דבר ועניין. יש להיעזר במהנדס בניין ולתכנן תכנון יסודי את תהליך הריסת המבנה.
מי שמבצע הריסת מבנים לא מבצע רק את פעולת ההריסה עצמה. הוא מחויב לבצע פעולות מקדימות לביצוע הריסת המבנה, דהיינו ניתוק של המבנה מהתשתיות אליהם הוא מחובר: ביוב, חשמל, מים וכדומה. בנוסף הוא מחויב לבצע את פעולת הריסת המבנים תוך שמירה על כללי בטיחות בבנייה, כמו גידור שטח ההריסה. נוסף על כך, מי שמבצע הריסת בתים אחראי גם על פינוי פסולת הבניין לאחר ההריסה והשלכתה באתרי פינוי פסולת שיועדו לכך על-ידי הרשות המקומית. לכן כדאי לוודא שהקבלן שמבצע הריסת מבנים הוא גם בעל תעודת התקשרות המתירה לו להשליך את פסולת הבניין במקומות שהוסדרו לכך על-ידי העירייה.
הריסת בתים יכולה להתבצע בשל מגוון סיבות: לעיתים המבנה הוא ישן ומהווה סכנה בטיחותית לשוהים בו או לצידו. לעיתים הריסת המבנים מתבצעת כחלק מתהליך של התחדשות- בניית מבנים חדשים וגדולים יותר במקום המבנים הישנים הקיימים. ישנם מקרים בהם הריסת בתים מתבצעת לבתים שנבנו ללא רישיון, כמו למשל הריסת בתים במזרח ירושלים. וישנם מקרים בהם מדינה או צבא מעונים להרוס מבנים בעלי חשיבות טקטית-ביטחונית.
לצורך הריסת בתים והריסת מבנים משתמשים בציוד כבד ובכלים כמו: דחפורים, מחפרים, פטישי אוויר ועוד. הריסת מבנים יכולה להתבצע באמצעות פירוק יסודי. הריסת מבנים בשיטה זו נועדה כדי להשתמש ברכיבי המבנה המפורקים שימוש חוזר, כמו ברעפים, פלדה, צינורות ועוד. אולם לא כל מבנה יכול להיהרס בשיטה זו. שיטה נוספת להריסת מבנים היא באמצעות פיצוץ מבוקר. זוהי שיטה נדירה יחסית, ועושים בה שימוש רק כאשר אין אפשרות לבצע הריסה בדרך אחרת. ניתן להרוס מבנים גם באמצעות כדור הריסה, אך שיטת הריסת מבנים זו לא נהוגה בישראל. בכל פעולה של הריסת מבנים נעזרים במהנדס בניין ובמפעילי ציוד מנוסים ומקצועיים.
ישנם גם מקרים של הריסת מבנים בהם צריך להיזהר מאד ולהביא צוותים של מומחים מכיוון שיש מבנים גם גגות אסבסט. שיש למבנה גג אסבסט יש צוותים מיוחדים שמתמחים בכך ומגיעים עם הציוד הדרוש וחליפות מיוחדות. כאשר קיים מקרה של קירוי גגות כזה מחומרים כאלו הוא מסוכן מאד. האסבסט הוא חומר מסרטן ואסורה הבנייה בחומר זהה כבר, אך ישנם המון מבנים ישנים שנבנו לפני שיצאו תקנים אלו ויש להם גגות אסבסט והם צריכים פירוק ופינוי אסבסט.

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 10:51 על ידי michadpz2

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים