הצג גיליון RSS

michadpz2

אלומיניום ואנחנו

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 03/06/2010 שעה 10:47 (409 צפיות)
האלומיניום הוא היסוד המתכתי השכיח ביותר בטבע. חומר זה חסין מחלודה, הוא עמיד וקל. לאלומיניום יש שימושים רבים בתעשיות רבות. האלומיניום מתגבש ומעוצב בקלות, כחומר טהור יש לו חוזק מתיחה נמוך, אבל בתרכובת עם מתכות אחרות, מפגין האלומיניום תכונות מצוינות המתאימות לתפקידים רבים. לאלומיניום שימושים רבים כמו יצירת חלקי מכוניות, מטוסים, מקלחונים, חלונות, דלתות, משאיות, פסי רכבת, כלי שיט, טילים וכדומה, כל זאת בזכות משקלו הקל. לאלומיניום שימושים רבים מאוד גם בתחום הבנייה - הוא משמש כחומר עיקרי למסגרות חלונות ודלתות, כחומר עזר בבנייה בגבס ועוד.
למעשה האלומיניום נימצא בכל מקום סביבנו, ובעיקר בבית שלנו. כשאנו בונים בית חדש או משפצים בית ישן, אנו מגיעים לשלב שבו צריך לעשות עבודות אלומיניום וזה בדרך כלל בשלב החלונות והדלתות. הפרטים הללו הם פרטים בולטים בתוך החדר ועבודה לא טובה או שימוש בחומרים זולים יקרינו על המראה של כל החדר ועל תפקוד החלון.
לחלונות יש מספר תפקידים פונקציונאליים חשובים ביותר. קודם כל, החלון אמור למנוע רטיבות בנקודות חיבור עם הקיר, וזאת בדגש על ימי השנה בהם הטמפרטורה בחוץ שונה מהטמפרטורה בפנים (בחורף הקר ובקיץ החם בעיקר). לחלון גם פונקציה מבודדת הן מהחום, והן מהקור, אחרת לא נוכל לחמם או לקרר את הבית כראוי והוא למעשה לא יגן עלינו מפני מזג האוויר בחוץ. חשוב גם לבחון לא רק את מה שמקבלים היום, אלא גם מה נצטרך להשקיע בתחזוקה של אותו חלון בעוד עשר שנים, אנו למעשה נחסוך כסף וצרות בעתיד אם נשקיע במוצר אמין יותר שלא נצטרך לתחזק בעתיד. שאלה נוספת היא האם המערכות עמידות וחזקות מספיק או שמה נזדקק לעבודות שלד נוספות, מה שיעלה לנו יותר כסף. וכמובן, נושא שהוא אמנם אסתטי, אך לא פחות חשוב, וזה רמת הגימור של העבודה המוצעת לנו.
למראה העבודה שבוצעה על החלון והדלת יש חשיבות רבה למראה החדר כולו וזה משום שהחלון והדלת הם הדברים הבולטים ביותר שיש על הקירות ולכן קשה מאוד לטשטש עבודה לא טובה שתיעשה על הדברים הללו.

נושא הדלתות והחלונות רלוונטי לא רק לבית חדש, אלא גם לבית הנמצא בתהליכי שיפוץ. השיפוצים היום הם שיפוצים מקיפים מאוד, כך שהרבה פעמים נמצא עצמנו דואגים לא רק חלונות אלומיניום בבית שנמצא בתהליכי בניה אלא גם נקדיש תשומת לב לדלתות פנימיות בבית ישן שעובר שיפוץ כללי. לכן, גם אם נעשתה עבודה לא יעילה בשעת בנית הדירה, לא כדאי להזניח את הדלתות והחלונות בשלב של השיפוצים המקיפים. האפקט האסתטי שחלונות חדשים יעניקו יהיה שווה את זה.

הרבה פעמים, בעלי דירות ישנות משפצים את הדירות שלהם כדי להעלות את ערך הדירה בשעת מכירה. אנשים אלה לא מתכננים לגור בדירות הללו ולכן שואפים להשקיע את המינימום ועושים סיוד כללי, ובמקרה הטוב מחליפים ריצוף. יש להם נטייה להזניח את החלונות והדלתות וחבל, כי זה הדבר הראשון שמסגיר את גילה ומצבה הרעועה של הדירה.
היות ודלתות וחלונות הם דברים חשובים למראה ותפקוד הבית, ולאור העובדה שלא מחליפים דלתות וחלונות בשיפוץ רגיל, אלא אם מדובר בשיפוץ מעמיק מאוד, כדאי להשקיע בתחום הזה מההתחלה.

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 10:51 על ידי michadpz2

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים