הצג גיליון RSS

michadpz2

גזזזזז

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 03/06/2010 שעה 10:48 (418 צפיות)
גז ביתי הינו מרכיב האנרגיה העיקרי ברוב הבתים בישראל. שלא כמו בעבר, הגז הביתי לא משמש רק לבישול, אלא גם לחימום הבית כולו ולחימום מים תוך חיסכון משמעותי בעלויות. מכלי הגז הביתי מסופקים לבתים על ידי חברות הגז, וזאת במידה שמדובר בבתים המחוברים לבלוני גז. ניתן לקבל מכלי גז בגדלים שונים – של 12 ק"ג, 48 ק"ג ו- 250 – 1500 גלון – בהתאם לרמת צריכת הגז הביתי, והתשלום הוא כמובן בהתאם, למרות ש תשלום גז הוא לא כל כך גבוה בישראל..

גז ביתי – כל האפשרויות

לפני מספר שנים, הגז הביתי סופק על ידי מספר חברות גז גדולות בלבד, ללא אפשרות של חברות אחרות להיכנס לתחום. לפני מספר שנים נפתח תחום אספקת הגז הביתי לתחרות, ומאז קמו חברות נוספות המספקות גז ביתי, והצרכנים יכולים ליהנות ממחירים זולים יותר, גם מטעם החברות החדשות וגם מטעם החברות הגדולות, המעוניינות לשמר את מקומן. הבעיה מתחילה כאשר חברות הגז הגדולות לא ממש מאפשרות לצרכנים לעבור לחברת גז אחרת. פעמים רבות הן מערימות קשיים המתבטאים, למשל, באי החזרת מענה ללקוח, באי שליחת טכנאי לפירוק בלוני הגז הקיימים למרות שסוכם עם הלקוח שטכנאי אכן יגיע ועוד ועוד. לכן, כל צרכן של גז ביתי חייב לדעת, שעל פי החוק בהחלט אפשר לעבור מחברה אחת המספקת גז ביתי לחברה אחרת, ואם חברת הגז שמספקת לכם את הגז הביתי עושה שרירים ולא מאפשרת לכם להתנתק – החוק עומד לצדכם.

הדרך לעבור חברת גז

על פי החוק במדינת ישראל, על מנת לעבור מחברת אספקת גז ביתי לחברה אחרת, עליכם למסור הודעה בכתב באמצעות דואר רשום או בפקס לספקית הנוכחית של הגז, על רצונכם להתנתק ממנה. ההודעה צריכה לכלול את שמכם ואת מספר חוזה הגז, או את מספר תעודת הזהות והכתובת שלכם. קיימת גם אפשרות לבצע את הפנייה לחברת הגז באמצעות ספקית הגז הביתי החדשה שלכם, אם תמסרו בידיה ייפוי כוח לעשות כן. משקיבלה חברת הגז הנוכחית שלכם את ההודעה, היא חייבת לפרק את מכלי הגז המוצבים בשטחכם תוך 10 ימים מרגע קבלת ההודעה, ועל חשבונה. על החברה להודיע לכם על הגעת הטכנאי מטעמה לצורך פירוק המכלים 3 ימים קודם הגעתו. גם חברת הגז החדשה שלכם יכולה לפנות את מכלי הגז הקיימים, אם היא מאחסנת אותם במחסן ראוי. במידה שכך החלטתם לעשות, עליכם ליידע את חברת הגז הנוכחית שלכם ולוודא שנציג מטעמה יגיע לפנות את המכלים בתוך 48 שעות. חשוב שתזכרו שיש בידי ספקית הגז הישנה שלכם פיקדון כספי שהיא צריכה להחזיר לכם עם פירוק מכלי הגז שלה, ותוך חודש מיום מסירת ההודעה על רצונכם להתנתק.

טיפ חשוב בנושא הגז הביתי:

חשוב לוודא שחברת הגז שבה בחרתם מספקת לכם מכלי גז ביתי בטיחותיים, העוברים בדיקות שוטפות לאטימות ולעמידה בלחץ. חשוב שיוכל להיות לכם קשר ישיר עם נציגי החברה, על מנת שבמקרה חירום ובשעת הצורך יהיה לכם תמיד למי לפנות. לכן, היינו ממליצים שלא לפנות לחברות קטנות או חדשות מדיי, על מנת שלא תיתקלו חלילה במצב שבו אתם זקוקים לנציג מטעם החברה באופן דחוף, ואין לכם עם מי לדבר כי החברה פשטה את הרגל...

עודכן ב: 11/03/2014 בשעה 13:03 על ידי michadpz2

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים