הצג גיליון RSS

רפואת שיניים

רופא שיניים - התמחויות

דרג פוסט זה
תחום רפואת השיניים כמו תחומים רבים ברפואה המודרנית הלך והפך לתתי התמחויות. אם פעם רופא שיניים היה מעיין רופא כללי לתחום השיניים, אשר היה יודע לייעץ ולטפל ברוב סוגי הבעיות הרי שהיום יש רופאי שיניים בעלי התמחויות ספציפיות, ולא תראה רופא שיניים מומחה לתחום השתלות עושה לך טיפול שורש...
אז כמו כל דבר יש לזה יתרונות וחסרונות. היתרונות ברורים – כל רופא מתמקצע בתחום ספציפי ונהיה מומחה בו. משמע- אפשר להיות רגועים. החיסרון הוא בכך שצריך לעבור מרופא לרופא, וכמובן גם המחיר. סך הכל, ההתמחויות הללו לוקחות לרופאי שיניים משהו כמו 5-6 שנים בנוסף למסלול הרגיל, כך שמישהו צריך לשלם על זה...
אף אחד לא אוהב ללכת לבקר אצל רופא שיניים, בשביל רוב האנשים זה סיוט אבל יש חשיבות מאוד גדולה בעיקר בתחום השיניים לא להזניח וללכת לבדיקות תקופתיות ובטח כשכואב. דחייה או הזנחה יגרמו אחרי זה להרבה כאבים והרבה פעמים גם לסדרת טיפולי שיניים ארוכים ולעלויות גבוהות.
אני יודעת מניסיון אישי, שגם חור קטן יכול לגדול למפלצת ולהוביל לסדרת טיפולי שורש כואבים ומיותרים. אני מהדחיינים בכל תחום וגם בנושא של השיניים זה לא היה שונה. אז התעלמתי תקופה ארוכה מכאב חד שתקף אותי בכל פעם שלעסתי באזור חור עד שלא יכולתי להתעלם יותר והלכתי אל רופא שיניים שאמר לי את מה שכבר ידעתי – שיש לי חור בשן. אבל הוא אמר לי עוד דברים... דברים שלא ידעתי... למשל שאני אזדקק לטיפול שורש, אחד בתור התחלה ואחרי הראשון אולי לעוד אחד. אז הוא הפנה אותי למומחה (אמר שהוא עושה טיפולי שורש, אבל יש מישהו שהוא עובד איתו והוא מומחה בתחום)
כולם תמיד חכמים גדולים בדיעבד, וגם אני. אני יכולה להגיד לכם היום אחרי הטיפולים שעברתי שאם הייתי יודעת שזה מה שאני אצטרך לעבור בעקבות ההזנחה, הייתי הולכת עוד באותו שבוע שהתחילו לי הכאבים. וחשוב לי להדגיש- זה לא שזה היה עד כדי כך בלתי נסבל, אבל זו בהחלט חוויה שהייתי שמחה לוותר עליה. גם מהבחינה הכלכלית.
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים