הצג גיליון RSS

hipopotam

רשלנות רפואית - פגעו בך? שילשמו!

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 07/06/2010 שעה 11:40 (895 צפיות)
רשלנות רפואית
רשלנות רפואית, מושג שלרבים מאיתנו יצא לשמוע. בדרך כלל אנחנו שומעים על רשלנות רפואית בחדשות ובדרך כלל מדובר על סיפורים טראגיים שונים ומשונים על אירועים שקרו למטופלים במסגרת רפואית מסויימת בארץ או בעולם. לרוב המקרים היו יכולים להימנע ולנפגע היה יכול להיחסך הרבה מאוד סבל פיזי (לפעמים נזק בלתי הפיך), נפשי כמו גם כסף וזמן.
בזמנו הייתה תקופה שהייתה "מכת שיכחות". אילו שיכחות אתם שואלים? ובכן לא מדובר על נס קפה שנכח על מסוע הקופאית בסופר מדובר כאן בבני אדם – אנשים על שולחנות ניתוחים אשר עברו הליכים רפואיים או ניתוחיים (לעיתים פושוטים) ובגופם נשכחו מיני אביזרים רפואיים שונים. נשמע הזוי? המציאות עולה על כל דמיון להבדיל מבעל מוסך שעובד על כלי רכב ושוכח את מפתח הברגים תחת חופת מכסה המנוע, במקרים שהתפרסמו בתקשורת נשכחו בגופם של אנשים: מספרים (מספריים של מנתחים למשל), מיני סוגים מכשור רפואי, פדים (פדים לספיגת דם – פד גזה - בהם עושים שימוש נפוץ בניתוחים) וכן הלאה כיד הדמיון וככל שהציוד קיים. כך קורה שפתאום קם אדם בבוקר, אך בניגוד לשיר הוא לא מתחיל ללכת, אלא הוא חש כאב, הכאב הזה הוא כאבה של רשלנות רפואית, כאב זה לא חולף ואחרי בדיקות רבות ושונות, ביניהם צילומי רנטגן וכדומה, פתאום מתגלה בגופו זוג מספריים למשל כך זה אחד מן המקרים היותר לא נעימים של רשלנות רפואית. אדם זה יאלץ לעבור ניתוח להוצאת "התוספים" אשר נשכו בתוך גופו. במקרה הטוב, הכל יעבור בשלום, אך לא תמיד עובר הכל בשלום ולעיתים יש והעניינים רק הולכים ומסתבכים., לעיתים מדובר באבחון מאוחר, לעיתים התגובה של הגוף היא חריפה וכדומה. לאלו ששפר מזלם ושכחו להם פד גזה בשעת ניתוח אף הרי שהדבר יתגלה די במהרה, אך כאשר נשכח האובייקט בתוך גופו של המטופל ונתפר בפנים כאן יש לנו כבר בעייה.
לאחרונה ראיתי הרבה תגובות בנושאים אלו היו יש לאן לפנות בניגוד לימים עברו. על ידי חיפוש חטוף בגוגל מיד הבחנתי בקיומו של פורום רשלנות רפואית ובו מספר לא מבוטל של אנשים אשר מספרים את המקרה שלהם ומקבלים תחילת ייעוץ ראשוני כהכוונה להמשך הדרך. פורום רשלנות רפואית הוא מקום טוב להתעדכן ולהבין שאתם לא לבד ושיש רבים כמוכם שלגופם נגרם נזק על ידי מוסד או גוף רפואי כלשהו.
רצוי, כמובן, תמיד להיעזר באיש מקצוע במקרה הזה מדובר על עורך דין רשלנות רפואית. במקרה שיש על מה להתחיל בהליכים, לרוב יש לצערנו על מה להתחיל בתהליכים, מתחילים בתביעת נזיקין ולא אחת מקבלים פיצוי משמעותי. אומנם תביעת נזיקן אינה תהליך של יום או יומיים, אך על פי רוב הצד יוצא לאור בסופו של תהליך. זכרו שרשלנות רפואית אינה עניין של מה בכך ואסור לנו לעבור על כך בשתיקה, זו לא עוד סתם טעות אנוש זוטרה: או בקיצור - פגעו בך? שישלמו!
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובות

  1. הסמל האישי של itay.gilor
    מאמר טוב וקריא.

    אבל אני חושב שהכותרת ממש לא מכובדת. נכון שזה אתר אינטרנט ולא ועידה של לשכת עורכי הדין, אבל לדעתי עורך דין עדיין לא צריך להשתמש ב - "שפת רחוב" כדי למשוך אליו לקוחות.

    רשלנות רפואית


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים