הצג גיליון RSS

michadpz2

ספרינקלרים

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 07/06/2010 שעה 13:37 (568 צפיות)
אף אחד מאיתנו לא לחשוב על אסונות שעלולים להתרחש בביתו או במקום עבודתו. זה לא נעים ואף מפחיד. אולם גם אם אתם לא רוצים לחשוב על האסונות שעלולים להתרחש, תמיד כדאי להיערך להם, כדי שבזמן אמת תדעו איך להגיב במהירות וביעילות.
שריפה היא דוגמא לאחד האסונות הללו. אף אחד מאיתנו לא רוצה לחשוב על שריפה בביתו או בעבודתו. אבל העובדה היא ששריפות פורצות כל יום, בכל מקום ובשל מגוון סיבות. גם אם אתם בטוחים ש"לי זה לא יקרה", תמיד כדאי להיות מוכנים לאפשרות הקטנה שאולי דווקא אצלכם כן תפרוץ שריפה. ובמקרה של שריפה לא כדאי להמתין לצוות כיבוי אש. רצוי ואף כדאי שתתקינו בביתכם או במקום עבודתכם גם אביזרי כיבוי אש ידניים, שיעניקו מענה ראשוני לשריפה, במידה שתפרוץ כזו.
אביזרי כיבוי אש מאפשרים להשתלט על שריפה בשלביה הראשוניים. אביזרי כיבוי אש תורמים בכך למזעור נזקי השריפה האפשריים. גם אם צוות כיבוי אש מגיע במהירות, אתם יכולים להתחיל לכבות את השריפה עוד קודם, ובכך למנוע את התפשטותה.
ישנם אביזרים רבים ומגוונים לכיבוי אש: מטפים ניידים ונייחים לכיבוי אש, מטפים המכילים אבקה, מטפים המכילים גז, מטפים המכילים מים או קצף, מטפים אוטומטיים, ספרינקלרים, גלגלונים, זרנוקים ומזנקים. הבחירה באמצעי כיבוי אש כזה או אחר צריכה להתבצע בהתאם למקום שבו הם אמורים להיות מותקנים, ובסוגי השריפות שעלולים לפרוץ בו. כך למשל מטפים המכילים אבקה מתאימים לכיבוי אש מכל הסוגים- שריפות של מוצקים, נוזלים וחשמל. מטפים שמכילים מים או קצף, המתאימים לכיבוי אש של שריפות נוזלים ומוצקים. מטפים אלו לא מתאימים לכיבוי אש ושריפות של ציוד חשמלי או מתכות. מטפי כיבוי אש אוטומטיים הם אמצעי כיבוי אש המיועד להתקנה מעל מקומות המועדים לשריפות, כמו למשל: חדרי משאבות, חדרי מחשב, ארונות חשמל, מחסנים של חומרים דליקים, חדרי גנראטורים ועוד.

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 10:33 על ידי michadpz2

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים