הצג גיליון RSS

michadpz2

מחסומים חשמליים

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 13/06/2010 שעה 23:19 (534 צפיות)
שערים חשמליים

כיום השימוש בשערים חשמליים הולך וגובר, וניתן לראותם כמעט בכל מקום: בחניות פרטיות של מבנים ושל דיירים, בכניסות לחניונים, בכניסות ליישובים ובעצם – בכל מקום שאמור להיות פחות או יותר מאובטח. ישנם סוגים רבים של שערים חשמליים, כאשר כל סוג מתאים לשימוש אחר. במאמר זה נסקור את הסוגים השונים של השערים ונסביר אילו שערים מתאימים לאילו צרכים.

שערים חשמליים נגררים

שערים חשמליים נגררים הינם שערי הזזה הנגררים על גבי מסילה. שערים כאלה מותקנים פעמים רבות בכניסות ליישובים וגם לחניות פרטיות של מוסדות פרטיים בתור מחסום חניה, וזאת בזכות מה שנראה כחיסרון, אבל במקרים אלה מהווה דווקא יתרון: זמן פתיחתם של השערים הנגררים הינו ארוך יחסית (כ-14 מטרים בדקה) ולכן הם גורמים לעיכוב בכניסה. חיסרון זה מהווה יתרון במקומות שרמת האבטחה בהם צריכה להיות גבוהה, כגון כניסות ליישובים, למשרדי ממשלה ועוד. בחלק מהמקומות מציבים, בנוסף לשער הנגרר גם בודק בטחוני, ופתיחתו האיטית של השער מאפשרת לו להגיע לכל רכב ולבצע בידוק בטחוני יעיל. חיסרון נוסף של השערים הנגררים הוא שלא ניתן להתקינם בכל מקום, אלא רק על שטח מישורי. זאת משום שמסילת השער חייבת להיות מפולסת על מנת שהפתיחה תתבצע כראוי. מחירם של השערים הנגררים הינו גבוה יחסית, בשל היותם בדרך כלל שערים גדולים וגבוהים.

מחסומים חשמליים

סוג נוסף של שער חשמלי הוא מחסום זרוע חשמלי, המותקן בדרך כלל בכניסות לחניוני מוסדות ציבור (כגון קניונים וחניונים ציבוריים) וגם בכניסות לחניות פרטיות (של הבניין כולו או של דייר אחד). מחסום הזרוע נפתח במהירות – תוך כ-4 שניות, ונמכר במחירים סבירים של אלפי שקלים בודדים (המחיר תלוי באורך הזרוע, בחברה היצרנית וכמובן – באיכותו הכוללת של המחסום). למחסומי הזרוע ניתן לצרף מערכת ממוחשבת לקריאת כרטיסי חניה, כמו אלה המותקנות בכניסות לחניונים ציבוריים. חיסרון של שער חשמלי מסוג זה הוא הקלות שבה ניתן לכופף את זרוע המחסום, וכך לפגוע הן בפעילותו התקינה והן במטרה לשמה הותקן – מניעת כניסה של רכבים לא מורשים.

קורה קונזולית

על מנת לשלב בין היתרונות של השערים הנגררים לאלה של המחסום החשמלי, הומצאה הקורה הקונסולית. מדובר בשערים חשמליים הנראים כמו מחסום חשמלי, אולם נפתחים הצידה – ממש כמו שערים חשמליים נגררים. אמנם מהירות הפתיחה איטית כמו זו של שער חשמלי נגרר, אולם הקורה חזקה ולא ניתן לכופף אותה בכוח הזרוע, בשונה מהמחסום החשמלי. המחיר גם הוא נע בין מחירם של מחסומים חשמליים לאלה של שערים חשמליים נגררים.

לסיכום

שערים חשמליים מהווים פתרון מצוין לביצוע תיחום בין שטח חניה פרטי לבין שטחים ציבוריים, ולכן הם מצויים בשפע בכל מקום ואתר. כל חברה המשווקת שערים חשמליים תשמח לשלוח אליכם נציג מטעמה על מנת לספק ייעוץ מקצועי ולסייע לכם לבחור את השער החשמלי המתאים ביותר לצורכיכם. חשוב שתקפידו לבדוק שהשערים החשמליים שאתם בוחרים בסופו של דבר עומדים בתקן שקבע מכון התקנים הישראלי בשנת 2006, משום שאחרת לא תהיה לכם עילה לתבוע את חברת הביטוח, במקרה של נזק שיגרום השער עצמו (לא עלינו) לאנשים או לרכוש.

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 10:32 על ידי michadpz2

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים