הצג גיליון RSS

michadpz2

מעבר דירה

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 13/06/2010 שעה 23:33 (507 צפיות)
אם אתם עומדים לפני מעבר דירה או משרד אתם בוודאי יודעים שכל מעבר דירה כרוך בתכנון לוגיסטי לא פשוט. צריך לתכנן את אופן האריזה כך שלא יחסר לנו דבר עד יום המעבר, צריך לסדר את כל החפצים בארגזים לפי חדרים, צריך לנהל רישום מסודר של מספרי הארגזים ותכולתם ועוד. תכנון לוגיסטי יעיל לא רק שיהפוך את מעבר הדירה לקל ויעיל יותר עבורכם, הוא גם יהיה קל יותר עבור חברת ההובלות.
לא כולם מודעים לכך, אך כדי שמעבר דירה יהיה מהיר, קל ועם מינימום תקלות, עיקר העבודה מוטלת עלינו ולא על חברת ההובלות. אם נערך ליום המעבר כראוי, גם חברת ההובלות תוכל לבצע את עבודתה באופן טוב יותר ומהיר יותר. כך למשל, הקפידו לארוז את תכולת הדירה שלכם בארגזים שעליהם מצוין לאיזה חדר הם מיועדים. כך לחברת ההובלות יהיה קל יותר לדעת היכן להניח כל ארגז בדירה החדשה, ואתם לא תיאלצו להורות לסבלים היכן להניח כל ארגז.
עוד טיפ שעשוי להקל מאוד על חברת ההובלות הוא אופן האריזה. יש אנשים שאורזים את כל הספרים שברשותם בארגז אחד, ושוכחים שסבל הובלות אמור באמת להרים את הארגז הזה. במקרים רבים שנארז בארגז אחד ציוד כבד במיוחד, הקרטון נקרע, תכולתו מתפזרת או נפגמת, אתם כועסים על הסבלים וכל תהליך ההובלות מתעכב כי צריך לארוז את הארגז מחדש. לכן, אם ברשותכם ציוד כבד רב, הקפידו לא להעמיס את כולו בארגז אחד. כך למשל, אם יש לכם ספרים רבים, אל תשימו את כולם בארגז אחד, אלא חלקו אותם לשני ארגזים או יותר, וביתר המקום בארגז שימו בגדים או אביזרים קלים אחרים.
אם יש ברשותכם ריהוט עתיק, חפצי אומנות או מכשירי חשמל עדינים (כמו מסכי פלזמה), חשוב מאוד שתארזו אותם כראוי כדי שלא ייגרם להם נזק במהלך ההובלות. חשוב שתעטפו בנייר נצמד או בבד כדי שלא יישרטו או ייסדקו בעוד חברת הובלות מעבירה אותם בפתחי דלתות. ציוד שביר כמו כלי אוכל וחפצי נוי רצוי לעטוף אחד אחד בעיתונים ישנים, ולארוז אותם בשקיות פצפצים המגנות עליהם מפני מכות. חשוב גם לציין על גבי הארגז שמדובר בציוד שביר, בכתב גדול וברור ומכל צידי הארגז. כך תוכלו להבטיח שחברת ההובלות תבחין בכך ותנהג עם הארגזים הללו ברגישות הנדרשת.
גם אם אתם מבצעים הובלות קטנות, של חפצים בודדים בלבד, אל תחסכו בתכנון מוקדם ובאריזה נכונה. בהובלות קטנות אמנם אין הרבה ארגזים ורהיטים, אך הן עדיין הובלות לכל דבר ועניין. גם בהובלות קטנות צריך להגן על חפצים עדינים ויקרים, כמו מחשבים ומסכי פלזמה. גם בהובלות קטנות יש לארוז כראוי חפצים שבירים ולהגן על רהיטים.
וגם לאחר שנקטתם בכל אמצעי הזהירות והתכנון, ביום המעבר הקפידו לפקח על חברת ההובלות. אין צורך להסתובב למובילים בין הרגליים ולהעיר הערות שאינן מועילות ורק מפריעות למובילים. אבל בהחלט ניתן להעיר אם אתם רואים סבלים שלא מתייחסים לכיתוב על הארגזים או שמתבטלים במקום לעבוד. כמו כן, תופתעו לגלות עד כמה יחס אישי, כמו הצעת מים קרים או כיבוד קל, לסבלי ההובלות יכול לשפר פלאים את עבודתם.

עודכן ב: 11/03/2014 בשעה 13:01 על ידי michadpz2

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים