הצג גיליון RSS

michadpz2

שירותי אמבולנסים

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 14/06/2010 שעה 00:42 (563 צפיות)
לא רבים מודעים לכך שלאמבולנסים המוכרים של מגן דויד אדום יש גם מתחרים: שירותי אמבולנס פרטי. גם אני לא ידעתי הרבה על אמבולנס פרטי ועל השירותים שמעניקות חברות לאמבולנס פרטי. עד שאחד השכנים שלי נעזר בשירותיו של אמבולנס פרטי.
השכן שלי, איש חביב אך למרבה הצער גם חולה כרוני שנזקק להגיע לעיתים תכופות לבתי חולים לצורך קבלת טיפולים רפואיים או לשם אשפוז. הוא לא יכול לנסוע ברכב פרטי, ובוודאי שלא לנהוג בעצמו, לכן בכל פעם שהוא צריך להגיע לטיפול רפואי בבית חולים הוא זקוק לאמבולנס. ומסתבר שעלותה של נסיעת אמבולנס אינה זולה בכלל. כשפגשתי אותו לפני כמה ימים התעניינתי כיצד הוא מסתדר עם העלויות הכבדות של האמבולנס. ואז הוא סיפר לי על חברת האמבולנס הפרטי ועל השירות שהיא מעניקה לו.
מסתבר שעלותו של אמבולנס פרטי זולה משמעותית מעלותו של אמבולנס של מד"א. מי שלא נזקק לשירותי אמבולנס לעיתים תכופות יכול אולי להקל ראש בנושא התשלום. אך עבור אנשים חולים או קשישים, כמו השכן שלי, שזקוקים להגיע לבתי חולים לעיתים קרובות בליווי פרמדיק וציוד רפואי מתאים, העלות הכספית היא משתנה חשוב.
אין מה לחשוש מאיכות השירות הרפואי שמעניקה חברה לאמבולנס פרטי. באמבולנס פרטי נמצא כל הציוד הרפואי שנמצא באמבולנס רגיל של מד"א, כל אמבולנס פרטי נמצא תחת פיקוחו של משרד הבריאות כמו האמבולנסים של מד"א, וכל הנהגים והפרמדיקים באמבולנס פרטי עוברים הכשרה והסמכה הזהה לזו של הפרמדיקים ונהגי האמבולנס של מד"א.
היתרון היחסי של אמבולנס פרטי על פני אמבולנס של מד"א בא לידי ביטוי גם באיכות השירות שמוענק לכל לקוח. מטבע הדברים האמבולנסים של מד"א משרתים לקוחות רבים ונאלצים לא אחת לתעדף בין קריאות אמבולנס שונות שמגיעות למוקד מד"א. לכן קשישים או חולים הזקוקים "רק להסעה" לבית חולים או לליווי רפואי לאירוע כלשהו, אינם נמצאים בראש סדר העדיפויות של מד"א. לעומת זאת בחברה המספקת שירותי אמבולנס פרטי כל אחד יכול להזמין אמבולנס בכל שעה ביממה ובכל יום בשבוע. אמבולנס פרטי תמיד יהיה זמין עבורו לכל מקום שאליו ירצה להגיע.
לכן מצאתי לנכון להעביר לכמה שיותר אנשים את המסר שהאמבולנסים של מד"א אינם מונופול. יש גם אפשרות להשתמש בשירותי אמבולנס פרטי שהם גם זולים יותר וגם מעניקים שירות מהיר וזמין לכל אחד. אמבולנס פרטי יכול להקל על רבים לא רק מבחינה כלכלית, אלא גם מבחינה נפשית, במובן זה שבחברת אמבולנס פרטי תזכו ליחס אישי ואדיב יותר ולמכלול של שירותים נלווים כאשר קרוב משפחה נפטר. ורק נותר לקוות ולאחל שאיש מאיתנו לא יזדקק לשירותי אמבולנס בכלל; לא אמבולנס של מד"א ולא אמבולנס פרטי.

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 10:32 על ידי michadpz2

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים