הצג גיליון RSS

michadpz2

יריעות ביטומניות

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 14/06/2010 שעה 11:44 (614 צפיות)
עם בוא הגשם הראשון רבים מאיתנו מתוודעים כל פעם מחדש לחשיבות של איטום גגות מוצלח. ברמה המיידית, ללא איטום גגות מי הגשמים יחדרו דרך גג הבית, יגרמו לרטיבויות בתקרה ובקירות ויובילו לנזילות במוקדים שונים בבית. ברמת הטווח הארוך, ללא איטום גגות אנו ניאלץ לסבול לא מעט במשך ימי החורף, ובסופו של דבר גם ערך הנכס שלנו ירד. לכן לאיטום גגות יש חשיבות רבה מאין כמוה.
מי מכם שלא נאלץ לרדוף אחר טיפות מהתקרה עם סירים ודליים יתקשה להזדהות עם הטרחה והקשיים הרבים הכרוכים בהתמודדות עם מבנה שלא עבר איטום גגות כראוי. אם אתם שייכים לאותה קבוצה של ברי מזל המתגוררים במבנה שעבר איטום גגות מקצועי ואיכותי, אינכם יכולים להבין עד כמה מתסכל לגור במבנה דולף בימי החורף. למרבה הצער, במדינתנו הקטנה ודלת הגשמים ישנם מבנים רבים אשר לא עברו איטום גגות כראוי, ויושביהם נאלצים לסבול מדי חורף.
אחת הסיבות לכך שמבנים רבים אינם אטומים כראוי ואינם מספקים בידוד אופטימלי מפני גשמים, טמונה דווקא בבעלי המקצוע – קבלני איטום האחראים על איטום גגות. רבים טועים לחשוב שגג דולף ורטיבויות נגרמות בשל חומר גרוע לאיטום גגות. אך למעשה מרבית הבעיות נגרמות בשל עבודה גרועה, חובבנית ואף רשלנית של בעלי המקצוע.
הדוגמא האופיינית ביותר לכך היא במקרה של זיפות גגות. זיפות גגות היא שיטת איטום שנחשבת כיום למיושנת וללא יעילה, במיוחד לאור מגוון השיטות וחומרי האיטום המתקדמים שקיימים כיום בשוק: יריעות ביטומניות, חומרים אקריליים ועוד. אולם למעשה הזפת היה ונשאר חומר מעולה לאיטום גגות, שאמור להחזיק מעמד שנים רבות. הסיבה לכך שרבים מדברים בגנותו של הזפת, נובעת מהעבודה הגרועה שעושים זפתים רבים.
זיפות גגות שלא נעשה בצורה מקצועית לא רק שלא מאריך שנים, הוא לא ממלא את ייעודו גם בטווח הזמן הקצר. לא מדובר רק בזפתים לא מקצועיים אשר מבצעים זיפות גגות לקוי בתום לב ובשל חוסר ניסיון או היעדר מיומנות. למרבה הצער ישנם בעלי מקצוע רבים אשר מנצלים את חוסר הבקיאות של הציבור בתחום זיפות הגגות, מבצעים חצי עבודה ולמעשה מרמים את לקוחותיהם בזדון.
כשמדובר בזיפות גגות, ישנן דרכים רבות שבהם זפתים מצליחים להעניק לנו שירות גרוע ולא מקצועי. כך למשל ישנם זפתים אשר לא מבצעים זיפות גגות עם זפת תקנית (מסוג 75/25). יש זפתים אשר "חוסכים" בזפת ומשתמשים במעט מדי זפת לאיטום הגג, או מזפתים רק חלק מהגג. לאחר שהם מורחים את שכבת ההלבנה, אין לנו כל דרך לדעת בכמה זפת הם השתמשו והיכן. יש זפתים אשר מבצעים זיפות גגות ללא הנחת רשת אינטרגאלס או פיברגלאס.
לסיכום, זיפות גגות היא אחת מהשיטות הראשונות לאיטום גגות, שהיתה ועודנה שיטת איטום טובה ויעילה. אולם יעילות זיפות גגות היא פונקציה של איכות העבודה. הזפת כשלעצמו עושה את עבודת האיטום. השאלה היא כיצד הזפתים משתמשים בו. לכן, אם אתם מבצעים איטום גגות באמצעות זפת, חשוב שקודם תחפשו מידע אודות התהליך, תבינו כיצד אמור להתבצע איטום גגות כהלכה, ותשתמשו בשירותיו של זפת מקצועי ואמין. כי זיפות גגות מקצועי, שבוצע כהלכה, אמור לשרת אתכם נאמנה ולעשות את עבודת האיטום כראוי.

עודכן ב: 11/03/2014 בשעה 13:01 על ידי michadpz2

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים