הצג גיליון RSS

michadpz2

פרקטים

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 17/06/2010 שעה 17:29 (412 צפיות)
בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה גדולה בפופולאריות של רצפות פרקט בשוק הישראלי. התעוררות זו באה לאחר שנים ארוכות בהן שלטו אריחי הרצפה ביד רמה. רצפות פרקט שהיו בעבר מזוהות בעיקר עם העיצוב האירופי התקבלו לרוב בקורת רוח על ידי הישראלי המצוי, או לחילופין נתפסו כיקרות מדי – נחלתם של מתי מעט עשירים בלבד. הלך רוח זה השתנה בעקבות ההתפתחויות הרבות אשר חלו בטכנולוגיות הייצור וההתקנה של רצפות פרקט, והביאו לירידה משמעותית בעלותן.

ניתן לבצע הפרדה בין שתי משפחות שונות של פרקטים: פרקט עץ ופרקט סינתטי. הבדל בין השניים ברור מאליו, ולכן לא נרחיב עליו את הדיבור. מציין רק כי פרקט עץ מיוצר ממגוון רחב של סוגי עץ, ביניהם אלון, אורן, איפאה, במבוק, ג'טובה, ועוד. לכל סוג עץ יתרונות וחסרונות ואופן טיפול ייחודי לו. לעומת זאת, פרקט סינתטי, כפי ששמו מעיד, עשוי מחומרים סינתטיים דמויי עץ. עם חומרים אל נמנה ה-P.V.C, כאשר איכות ה-P.V.C מכתיבה את איכות הרצפה, את מראה ואת עמידותה בפני שחיקה ונזקים.

יתרונו של פרקט עץ טמון בטבעיותו. הפרקט עשוי מחומר אורגני, וככזה, משתנה ללא הרף ומגיב לחלוף הזמן, לניקוי ולמפגעים אחרים. הדבר מקנה לו מראה ייחודי. במידה לא מבוטלת, המראה העשיר והקלאסי של פרקט עץ נוצר על ידי כל אותם גורמים אשר משנים אותו. פרקטים אלה, כאשר הם עשויים מסוג העץ הנכון ומותקנים כהלכה, יכולים לספק הנאה רבה לאורך שנים ארוכות. עם זאת, יש לתת את הדעת לכך שפרקטים מעץ דורשים טיפול מיוחד. כך למשל, לא ניתן לנקות רצפות פרקט בחומרים רגילים, מפני שחומרים אלה עלולים לגרום לרצפה נזק בלתי הפיך. גם חשיפה ממושכת לאור שמש ולתנאי לחות יכולים להזיק לפרקט.

בעידן בו המודעות לסביבה גוברת והולכת, לא ניתן להתעלם גם מכך שרצפות פרקט עץ גובות מחיר סביבתי לא מבוטל. כדי להתגבר על נזק זה, בוחרים רבים לרכוש רצפות פרקט מתוצרת חברות אשר מקפידות לשתול עצים במקום העצים הנכרתים. כמו כן, ישנן חברות המתמחות בשחזור פרקטים ישנים – שירות המאפשר לנצל פרקטים בצורה מיטבית וליהנות מן המראה הבשל שלהם, במקום לרכוש רצפה חדשה.

אם בעבר לא היווה פרקט סינתטי תחליף ראוי למקבילו הטבעי, הרי שההתפתחויות הרבות שחלו בטכנולוגיות הבנייה והחומרים הביאו לכך שכיום הפרקט הסינתטי מתחיל להוות אלטרנטיבה אמיתית. כיום, פרקט סינתטי איכותי עדיין עולה יותר מפרקט רגיל. אולם לא מן הנמנע כי עם התפתחות השוק, ילך הפרקט הסינתטי וייעשה זול יותר ונגיש לכל דורש. הפיתוחים הרבים שחלו בענף בשנים האחרונות הביאו לכך שכיום, ניתן לייצר פרקט סינתטי במראה מרהיב, שאינו נופל מזה של פרקט עץ. למעשה, יש לו יתרונות, אשר הופכים אותו אף לאטרקטיבי יותר.

עם היתרונות הרבים של פרקט סינתטי ניתן למנות: קלות ניקוי ואחזקה, עמידות בפני פגעי מזג אוויר ושריטות. כמו כן, בשל החומרים מהם הפרקט הסינתטי עשוי, ניתן לייצר אותו באופן שיספק מידה רבה של בטיחות ועמידות בפני אש. תכונה זו הופכת אותו לאידיאלי עבור בתי עסק ומשרדים המעוניינים לשלב בין מראה טבעי ועשיר ובין בטיחות מרבית. בנוסף לאלה, אולי הבונוס הגדול ביותר של פרקט סינתטי הוא שהוא אינו דורש כריתת עצים לשם יצירתו.

באשר תבחרו, חשוב רק לציין כי התקנת פרקטים דורשת מיומנות רבה. מקצועיות ההתקנה יכולה להיות בעלת השפעה מכרעת על מראה הרצפה ועמידותה לאורך הזמן. לכן, מומלץ תמיד לפנות לחברות מנוסות ואמינות, בעלות מוניטין מוכח.

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 08:59 על ידי michadpz2

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים