הצג גיליון RSS

michadpz2

פיגומים לחיזוק מבנים

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 26/06/2010 שעה 02:25 (676 צפיות)
פיגומים הם מתקנים העשויים לרוב ממוטות ברזל ולוחות עץ, שתפקידם הוא לסייע לפועלי הבניין בעבודתם על בניינים גבוהים, או לבעלי מקצועות נוספים כמו: שיפוצניקים, צבעים, מעצבי פנים, משמרי מבנים היסטוריים, טכנאים ועוד.
ניתן להבחין בין סוגים שונים של פיגומים לפי מספר פרמטרים. הבחנה אחת היא בין פיגומים קבועים וניידים. פיגומים קבועים הם פיגומים המורכבים פעם אחת עם תחילת העבודה, ומפורקים עם סיומה. הפיגומים הקבועים הם הפיגומים הנפוצים ביותר.
לעומתם ישנם גם פיגומים ניידים על גלגלים, שגם השימוש בהם נפוץ מאוד. אלו פיגומים שאין צורך לפרקם עם סיום העבודה על קטע אחד של הבניין. בעזרת הגלגלים אפשר פשוט להעבירם לקטע העבודה הבא. בניגוד לפיגומים הקבועים שעשויים ברזל ולכן משקלם כבד מאוד, הפיגומים הניידים עשויים מאלומיניום או מפיברגלאס ולכן קל מאוד להזיזם. הפיגומים הניידים אמנם מאפשרים חיסכון בכסף בקנייה/ השכרה של פיגומים כמו גם חיסכון בזמן על פירוק והרכבה, אך הם לא מתאימים לשימוש בכל מקום. בשל הגלגלים שלהם, ניתן להתקין את הפיגומים הניידים אך ורק במקומות עם משטחים ישרים כמו על רצפה מרוצפת בתוך מבנה, או על בטון או אספלט. אי אפשר להשתמש בהם במקומות שבהם המשטחים מכוסים אבנים וחול.
הבחנה נוספת היא הבחנה בין החומרים מהם עשויים פיגומים וייעודם. פיגומים הקרויים פיגומי אקרו הם פיגומים המסוגלים לשאת משקלים כבדים. לכן הם מיועדים לשמש כתומכים לקורות, גשרים, סככות ועוד. פיגומים מאלומיניום הם פיגומים קלים, ולכן מיועדים לביצוע עבודות שיפוץ ותחזוקה בחלקם החיצוני או הפנימי של מבנים. פיגומים המכונים פיגומי זקיפים הם פיגומים העשויים מיחידות מודולאריות של צינורות פלדה. לפיגומים אלו יש מחברים ייחודיים המאפשרים להרכיבם בצורות שונות. פיגומים אלו מיועדים לשימוש במקומות צפופים שבהם יש בעיית גישה. כמו כן הם משמשים גם לשם בניית פיגומי תלייה, פיגומים לתחזוקת מטוסים וכלי שיט, ועוד.
סוגים נוספים של פיגומים הם: פיגומים תלויים- פיגומים המעוגנים בגג המבנה ומאפשרים לנוע מעלה ומטה באמצעות כבלי מתכת שמחוברים אל הגג ומנוע בטיחותי. פיגומי תורן- פיגומים הנעים באופן אנכי על גבי תורן, ומשמשים בעיקר לצורך חיפוי מבנים בשיש, אבן וכו', או לצורך חיזוק מבנים ושיקום מבנים. פיגומי זיזיים- פיגומים שאינם קשורים לקרקע אלא מעוגנים למעטפת הבניין.
חברה המספקת שירותי פיגומים חייבת לדאוג להרכבתם התקינה של הפיגומים, כמו גם לפירוק הפיגומים עם סיום העבודות. ישנן חברות המספקות רק שירותי השכרת פיגומים, ויש חברות שגם מוכרות פיגומים. בכל מקרה חשוב להקפיד להשתמש בשירותיה של חברה המספקת פיגומים חזקים ובטיחותיים. כמו כן חשוב שעבודת ההרכבה והפירוק של הפיגומים תיעשה על-ידי עובדים מקצועיים ומיומנים. עובדים שאינם יודעים כיצד לפרק ולהרכיב פיגומים עלולים לגרום נזק למבנה בזמן העבודה, ואף לסכן את בטיחותם האישית ואת בטיחות כל מי שיעלו על הפיגומים.

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 09:12 על ידי michadpz2

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים