הצג גיליון RSS

michadpz2

חברת שירותי ניקיון

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 10/07/2010 שעה 11:09 (513 צפיות)
כל משרד זקוק לשירותי ניקיון. שמירה על סביבת עבודה נקייה ומסודרת לא רק שמבטיחה את ההיגיינה והבריאות של עובדי המשרד, אלא גם תורמת לרווחת העובדים ולפרודוקטיביות העבודה שלהם. אם בעבר כל משרד, חברה או ארגון העסיקו עובדי ניקיון שהיו אחראים על ניקיון ותחזוקה שוטפים של המשרדים, הרי שכיום תחום שירותי הניקיון עבר שינוי.
בשני העשורים האחרונים חברות וארגונים רבים ברחבי העולם החלו לאמץ שיטות וערכי עבודה גלובליים, שעיקרם הוא התייעלות כלכלית. כחלק מהתייעלות כלכלית הגיעו לכדי הכרה שהרבה יותר זול ומשתלם לארגון להשתמש בשירותיה של חברת קבלן המספקת שירותי ניקיון משרדים, מאשר להעסיק בעצמם עובדי ניקיון. במצב זה החברות והארגונים לא מחויבים להעניק לעובדי הניקיון תנאי העסקה שווים כמו ליתר העובדים בחברה. הם משלמים בעבור שירותי הניקיון לחברות הקבלן, וחברות הקבלן הן שמעסיקות את עובדי הניקיון ומשלמות להם את שכרם.
אך יחד עם התועלת הכלכלית שיש בכך לארגון, חשוב לזכור שלהעסקת עובדי חברת ניקיון דרך חברת קבלן יש גם חסרונות. הבולט שבהם הוא העובדה שלחברה אין כל בקרה או שליטה על עובדי הניקיון שהיא מכניסה בשעריה. בניגוד לעובדי חברה רגילים, שלגביהם יש לחברה מידע אישי ומקצועי (דרך קורות החיים, ראיונות העבודה, היכרות אישית וכדומה), לחברה אין כל מושג מיהם עובדי הניקיון שלה, המגיעים דרך חברת קבלן. מצב זה עלול להיות מסוכן לחברה, שכן עובדי ניקיון יכולים לנצל לרעה את הגישה החופשית שיש להם לכל מקום בחברה, ולפגוע באינטרסים של החברה.
רבים מאיתנו אולי לא שמים לכך לב, אך עובדי ניקיון נחשפים במהלך ניקיון המשרדים למידע פנימי רב אודות החברה. הם שומעים שיחות טלפון או שיחות בין קולגות, הם נחשפים לצגי המחשב אגב ניקיון המשרדים, הם נחשפים למסמכים פנימיים של החברה בפחי האשפה, ויש להם גישה גם לחדרים מסווגים ופרטיים בארגון. במצב שכזה עובדי ניקיון יכולים בקלות להדליף או לסחור במידע פנימי של החברה, כמו למשל: סודות מסחריים, תהליכי עבודה, אסטרטגיות שיווקיות וכדומה.
עובדי ניקיון משרדים עוברים תהליכי מיון וגיוס דרך חברות הקבלן, ורק להן יש אפשרות לדעת מי הם ומהו הרקע שלהם. לכן חשוב מאוד שכל חברת קבלן המספקת שירותי ניקיון משרדים, תקפיד לגייס עובדים אמינים וישרים. רק לחברות הקבלן יש את האמצעים והיכולת לעמוד על טיבם, על אופיים ועל עברים האישי של עובדי הניקיון. למעשה חברות הקבלן משמשות כמעין שומר סף, שתפקידו לוודא שבניקיון משרדים יועסקו עובדים מקצועיים ואמינים, שלא ינצלו לרעה את הגישה החופשית שיש להם למידע פנימי של החברה.
חברות וארגונים רבים שמבקשים לשכור שירותי ניקיון משרדים מחברת קבלן, בדרך כלל לא שמות דגש על איכותם ועברם של עובדי הניקיון (האם יש להם עבר פלילי, האם הם אנשים אמינים וכדומה). מן הראוי שפרמטר זה יכנס למערכת השיקולים בעתם בחירת עובדי ניקיון משרדים, ומעסיקים לא יסתפקו רק בעלות שירותי הניקיון שהם מקבלים. חשוב מאד לקבל המלצות ניקיון על חברות שירותי הניקיון.

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 09:10 על ידי michadpz2

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים