הצג גיליון RSS

michadpz2

שערים חשמליים שונים

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 11/07/2010 שעה 21:00 (524 צפיות)
שער הוא מגן הניצב בכניסה לבית, לעסק או למגרש, המיועד לעצור גורמים בלתי רצויים ולמנוע את כניסתם, מתוך מטרה להגן על הרכוש המצוי בעבר השני. אחרי הסיבוב השישי שלכם סביב מרכז תל אביב בשעות אחר הצהריים, תסכימו בוודאי שגם חלקת חנייה היא רכוש בעל ערך. בעבר, בעוד בחניונים ציבוריים או מסחריים ניצב שומר, ולעתים שער מסוג כלשהו לצדו, הרי שבבתי מגורים פרטיים או משותפים לא תמיד טרחו לחסום מכוניות זרות על ידי הקמת שער. מדוע? בגלל הסרבול. השערים של פעם נדרשו לפתיחה ולסגירה ידנית, שחייבה את הנהג לרדת מהרכב כדי לעבור בשער. אולם כיום הקמת שער כניסה היא קלה ונוחה מתמיד, הודות לקיומם של שערים חשמליים. שער חשמלי שכזה אינו דורש הפעלה ידנית ביד אדם. אפשר ללחוץ על כפתור בשלט ייעודי למטרה זו, או אפילו לצלצל בסלולרי, ומיד שער חשמלי זה ייפתח בפניכם ויאפשר כניסה מהירה ונוחה.

כך קרה שהצבת שערים חשמליים הפכה פופולרית יותר ויותר ברבות השנים, וכעת שער חשמלי הוא מראה שכיח מאוד גם בכניסה לבתי מגורים, ואפילו בווילות פרטיות. לא מדובר רק בשערים חשמליים לחנייה, אלא גם בהצבת שער חשמלי בכניסה לחצר, לעתים בליווי מערכת אינטרקום ואפילו מצלמת וידאו, למען שמירה על פרטיות והגנה מפני פולשים לשטח וגנבים. שערים חשמליים נפוצים עוד יותר במקומות ציבוריים, במוסדות ממשלתיים, בעסקים מסחריים ובכניסה ליישובים כדוגמת קיבוצים ומושבים.

מאחר ולבוחרים להתקין שער חשמלי יש צרכים שונים זה משל זה, ישנם גם סוגי שערים חשמליים שונים, לפי הצורך המבוקש.

סוגי שערים חשמליים

שערים חשמליים נגררים הם השערים המוכרים בכניסה לקיבוצים, או למקומות הדורשים אבטחה גבוהה. מטרתם העיקרית היא אבטחה מפני פולשים וגורמים לא מורשים. שערים חשמליים אלו הם כבדים יחסית במשקל ובחזותם, ופחות מתאימים עבור בתי מגורים. ישנם שערים חשמליים נגררים קונזוליים – סוג של שער חשמלי (לרוב מאלומיניום) נגרר שאינו זז על גבי מסילה קיימת על הקרקע, אלא מורם מעט מהאדמה. כך הגרירה אינה מופרעת כשישנו מכשול על הקרקע.

שערים חשמליים מסוגי שערי כנף נפתחים פנימה ו/א החוצה – כמו דלת או שתי דלתות, תלוי במספר הכנפיים. הם נפוצים יותר בבתי מגורים פרטיים מכיוון שהם טובים עבור מקומות צרים.

מחסומי זרוע (או מחסומי קורה) הם שערים חשמליים המוכרים במגרשי חנייה של בתי מגורים או בחניונים ציבוריים ומסחריים. כשמם - מחסום חניה - כן הם, פשוט זרוע ארוכה המתרוממת כדי לאפשר מעבר רכב. ישנם גם שערים חשמליים מסוג זרוע שנפתחים בגרירה של הזרוע הצידה. מנגנון פתיחה זה יקר משל זרוע מתרוממת, אך הוא חזק ועמיד יותר.

שער חשמלי מסוג שער גלילה הינו מעין תריס הנפתח כלפי מעלה. גם אלו נפוצים בעיקר בחניות פרטיות לרכב אחד או שניים.

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 09:10 על ידי michadpz2

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים