הצג גיליון RSS

michadpz2

כריתת עצים על ידי גננים

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 11/07/2010 שעה 21:12 (585 צפיות)
גננים בשירות העיריות
גננים עוסקים לא רק בעיצוב גינות ובשמירה עליהן, אחד החלקים המאתגרים ביותר בעבודה שלהם זה טיפול בעצים. טיפול זה כולל גיזום עצים וכריתת עצים. כמו שכולנו יודעים, כדי שצמח יגדל טוב, יש לגזום את העלים שלו מדי פעם. העצים הם לא יוצאי דופן. מדי פעם אנחנו חוזרים הביתה ומגלים שהעצים ברחוב שלנו איבדו חלק נכבד מהעלים שלהם. זה משום שהעירייה דואגת מדי פעם לגיזום עצים. אין לשכוח גם שעצים הגדלים בנוף העירוני מתחילים באיזשהו שלב להפריע, הם נכנסים לחלונות ומפריעים לאוטובוסים ומשאיות לעבור. אם לא מבצעים גיזום עצים, זה יוצר מראה של רחוב מוזנח. מדי פעם העירייה זקוקה לא רק לגיזום עצים אלא לכריתת עצים. פעולה זו מורכבת מאוד כי יש לדאוג לכך שהעץ לא ייפול על אף אחד ועל שום דבר. בדרך כלל כריתת עצים מצריכה עזרה של מנוף כדי לתפוס את העץ ולסלק אותו מהמקום בבטחה.
הקמה של גינות ציבוריות, זה ללא ספק משימה לגננים שיודעים איך לטפל בעצים. בדרך כלל המטרה היא להקים גן עם עצים בוגרים, ולא לחכות כמה שנים עד שהעץ יגדל. ולכן יש צורך בכלים כבדים שיביאו את העצים. לא כל הגננים מספקים את השירות הזה. יש למעשה חברות נפרדות המעניקות שירות טיפול בעצים. יש לזכור ששירות זה מחייב מתקנים המאפשרים עבודה בגובה, ומתקנים הרמה מאסיביים, שיכולים להעביר עץ. לא כל חברת גננים מחזיקה את הציוד הזה.

גננים לגיונות פרטיות
אנשים שיש להם גינה פרטית בוחרים הרבה פעמים לגדל עצים בגינות שלהם. עצים תורמים רבות לעיצוב הגינה ויוצרים צל. גם אנשים אלו זקוקים לשירות של גננים שיכולים לבצע גיזום עצים. גיזום מצריך עבודה בגובה, ולא כדאי לעשות את העבודה הזו לבד. אנשים לא מקצועיים נופלים ונפצעים וחבל, עדיף להשאיר את זה למקצוענים, שיש להם את כל הכלים הדרושים לעבודה בטיחותית בגובה.
אותם הגננים יעזרו לבעלי הגינות בכריתת עצים או להיפך, בשתילתם. יש לזכור ששתי הפעולות הללו מצריכות כלים מאסיביים שיעזרו להביא או להוציא את העץ מהגינה. כריתת עצים זו פעולה מורכבת יותר בגינות פרטיות מאשר באזורים ציבוריים כי יש ריכוז גבוה יותר של אנשים ורכוש בשכונות המגורים.

ישנם הרבה מאוד מוסדות וארגונים הזקוקים לכריתת עצים. קיבוצים ומושבים מלאים בעצים הזקוקים לטיפול, והרשויות המקומיות משתמשות בשירותי גיזום עצים מדי פעם. קבלנים שרוכשים שטח פרטי לצורך בניית בניין גבוה צריכים להוציא משם את העצים, גם הם פונים לשירותי כריתת עצים. חשוב לפנות לגננים המצוידים בכל הציוד הדרוש לצורך ביצוע העבודה, כלומר מנופים וציוד עבודה בגובה. בנוסף, חשוב לוודא שהחברה מנוסה בביצוע סוג זה של עבודות גינון ובחברה יש גוזם מומחה.

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 09:10 על ידי michadpz2

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים