הצג גיליון RSS

gatrimon

טניס שולחן במקום העבודה

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 03/08/2010 שעה 06:51 (484 צפיות)
מקומות עבודה רבים כבר הבינו את הנוסחא הפשוטה: ככל שלעובדים יהיה כיף, נעים ונוח יותר במקום העבודה, כך הם ירצו להישאר בו יותר זמן ויעבדו יותר. תשאלו את כל מי שעובד בגוגל. אינספור ההטבות והאטרקציות שמעניקה החברה לעובדיה (חדרי כושר, ציוד כושר, חדרי משחקים, בר אלכוהול, חדרי מנוחה ועוד), הם שהופכים את העובדים למסורים וליעילים יותר, וכפועל יוצא גם החברה נהנית מהישגים חסרי תקדים.
אך לא לכל מקום עבודה יש תקציבים לכמו לחברת גוגל. ובכל זאת כל מקום עבודה יכול להפוך למקום שלעובדים קצת יותר נעים וכיף לבוא אליו מדי בוקר. אחת האופציות לעשות זאת היא באמצעות רכישת ציוד ספורט, כמו שולחן טניס לעובדי החברה. מקומות עבודה רבים שכבר הציבו שולחן טניס עבור עובדיהם בחלל העבודה גילו במהרה את היתרונות הרבים שלו.
ראשית כל, עצם הרכישה של שולחן טניס עבור העובדים כבר מעלה את שביעות רצונם ממקום העבודה. עצם העובדה שהמעביד מקדיש מחשבה וכסף וטורח לקנות עבורם שולחן טניס, שכל ייעודו הוא כיף והנאה לעובדים, כבר גורמת לעובדים להרגיש שמשקיעים בהם ושמעריכים אותם. הרגשה זו מעלה את שביעות רצונם ממקום העבודה, וכפועל יוצא גם את המוטיבציה שלהם להישאר זמן רב יותר בעבודה ולהגביר את התפוקה היומית שלהם.
שנית, קיומו של שולחן טניס במקום העבודה יכול לתרום לגיבוש עובדי המחלקה ולשיפור מערכות היחסים ועבודת הצוות בין העובדים. העובדים נפגשים פעם ביום סביב שולחן הטניס, מדברים, צוחקים, מתחרים ונהנים. לאחר המשחק הם חוזרים לעבודתם כשהם מגובשים יותר ושמחים יותר. גם עובדים אשר אינם משחקים בעצמם בשולחן הטניס, ומסתפקים בעידוד מהצד, יכולים ליהנות מהחוויה. שולחן טניס מהווה מקום מפגש בלתי פורמאלי עבור כל העובדים. הם יכולים להחליף חוויות, ללמוד על החיים האישיים של חבריהם ולהתגבש כצוות / מחלקה / אגף / מקום עבודה.
שלישית, רכישת שולחן טניס מאפשרת לעובדים לבצע פעילות גופנית קלה במהלך יום עבודה. במקומות עבודה רבים כל העבודה מתבצעת במשרדים ומול מחשב. כך שלמעשה העובדים מעבירים את מרבית שעות היום בישיבה וללא כל פעילות גופנית. ישיבה ממושכת מול מחשב יכולה להיות מעייפת וגם לגרום לבעיות אורטופדיות שונות. קיומו של שולחן טניס במקום העבודה יוצר עבורם הזדמנות לקום מכיסאותיהם, לקחת מחבט טניס שולחן ולחלץ עצמות בפעילות ספורטיבית מתונה וקלילה. 10 דקות של משחק סביב שולחן טניס מפעילות את כל הגוף, ממריצות את מחזור הדם, מגבירות את זרימת החמצן ומעלות את האדרנלין בגוף. לאחר משחק קצר בשולחן טניס יכולים העובדים לחזור לעבודתם בכוחות מחודשים ועם מצבור אנרגיה שיסיע להם להגיע בקלות לסיומו של יום העבודה. התרומה לבריאות הגופנית היא כה גדולה, חשובה ומהנה, עד כי מקומות עבודה רבים ניצלו את קיומו של שולחן טניס לצורך עריכת טורנירים בין העובדים עם פרסים ומדליות לזוכים.
לסיכום, שולחן טניס יכול להיות מתנה מושלמת לעובדים בכל מקום עבודה. אך כמו שולחן טניס, כל ציוד ספורט אחר יכול להשיג בדיוק את אותן מטרות. רכישת ציוד ספורט, כגון שולחן טניס, יוצרת עבור העובדים הזדמנות ליצור אתנחתא בשגרת העבודה, לחלץ עצמות, ליהנות ולהתגבש יחד עם עמיתיהם ובסופו של יום גם מגבירה את שביעות הרצון ממקום העבודה. וכאשר לעובדים כיף ונעים להגיע לעוד יום עבודה, כך גם תפוקותיהם והישגיהם עולים, והחברה יוצאת הנשכרת העיקרית.

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 15:21 על ידי gatrimon

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים