הצג גיליון RSS

מוטיבננה1

למה לפחד מרופא שיניים

דרג פוסט זה
הבעל של חברה טובה שלי הוא רופא שיניים. הוא איש מאוד נחמד ועדין ואני בטוחה שהוא רופא שיניים מצוין למרות שלא ביקרתי אצלו אף פעם. משום מה יש דימוי שלילי על רופאים בכלל ועל רופא שיניים בפרט. שאלתי אותו לגבי זה והיה מעניין לשמוע פעם אחת את הצד השני.
הוא טוען שמם המאיים או הרע של רופאי שיניים לא נובע כלל וכלל מאופיים או התנהגותם הגורפת כקבוצה. בוודאי שתמיד בכל קבוצה יש נחמדים יותר ופחות, ומקצועיים יותר ופחות וכן הלאה. אבל השם שנוצר לרופאי שיניים כקבוצה אינו מוצדק כלל וכלל. מה שהרופא שיניים אמר זה שלדעתו הסיבה לכך נעוצה בזה שטיפולי שיניים זה לא דבר נעים. הפה הוא איזור רגיש מאוד וכל מכה או פציעה הכי קטנה גורמת לסבל גדול יחסית. למשל דמיינו סיטואציה בה אתם נושכים את הלשון, איזה כאב נוראי זה, לעומת שריטה ביד, או אפילו נגיסה באותה עוצמה בזרוע. אי אפשר להשוות את הכאב. כנ"ל לגבי מכה בעצם ברגל לעומת מכה בשן...
מלבד זאת טיפולי שיניים גורמים פעמים רבות לדימום בגלל רגישות המקום, ואנשים מקשרים דם עם כאב וסבל. לטענתו של הרופא שיניים גם המכשירים איתם עובדים רופאי שיניים נראים לפעמים אכזריים מאוד, ועושים קולות לא נעימים. בנוסף הוא טוען, שמעבר לכל הסיבות הפיזיות, יש גם סיבות מנטליות-פסיכולוגיות-חינוכיות שבגללן אנשים מבוגרים וילדים מפחדים ללכת אל רופאי שיניים. במקום לנטרל את הפחד של ילדים מביקור אצל רופאי שיניים, החברה מגבירה אותו על ידי יצירת דימוי שלילי לרופא שיניים. לא שזה כיף גדול ללכת לרופאים, אבל אין שום סיבה שזה יגרום לילד פחדים מיותרים. הילדים שלו לא מפחדים ללכת לרופא שיניים.
אני חייבת לציין שהסכמתי עם כל מה שהוא אמר. שאלתי אותו איך הוא חושב שאפשר לשנות את זה. הוא אמר שצריך להרגיל את הילדים מגיל צעיר מאוד ללכת לבדיקה אצל רופא שיניים, ולעשות את זה באוירה טובה ולא טעונה או מתוחה וכל ליצור אצל הילד חוויה חיובית (או לפחות לא שלילית) וכל בסבירות גבוהה גם להבטיח שלא יחשוש מביקור תקופתי אצל רופא שיניים גם כשיגדל.
אם לסכם את הדברים- כנראה שבאמת הכל מתחיל ונגמר בחינוך....


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים