הצג גיליון RSS

michadpz2

שיפוץ מבנים

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 02/09/2010 שעה 11:32 (491 צפיות)
כאשר גרים בבניין מגורים משותף ישנם תחומים שצריכים להיות דאגתם הכללית של כל דיירי הבניין. אכן, כל דייר מבקש לדאוג לדירתו הפרטית, לשמירה על תחזוקתה, לשיפוץ הדירה בעת הצורך וכדומה, כדי להבטיח עבורו סביבת מגורים נעימה וכדי לשמור על ערך הדירה. אך סביבת מגורים נעימה וערך הדירה הפרטית מושפעים גם ממצבו הכללי של בניין המגורים. כאשר הבניין מוזנח, לא משופץ ויש בו ליקויי בנייה חמורים, באופן בלתי נמנע גם לדיירים פחות נעים לגור בו וגם ערכה של כל דירה בבניין יורד. לכן כל בניין מגורים משותף צריך להקפיד על ביצוע מספר פעולות תקופתיות, אשר יבטיחו סביבת מגורים נעימה וימנעו את ירידת ערכי הדירות.
חיזוק מבנים
אחת הפעולות החשובות שעל כל בניין מגורים לבצע (ובמיוחד בניינים ישנים) היא חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה. המומחים בישראל חוזים רעידת אדמה גדולה בשנים הקרובות, שבה בנייני מגורים רבים לא יעמדו בעומס ויקרסו. כדי לצמצם ככל האפשר את הפגיעות ברכוש ובנפש, חיוני שכל בניין מגורים יבצע חיזוק מבנים. הודות לתמ"א 38 (תוכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים) כל בניין מגורים שנבנה לפני 1980 יכול לבצע חיזוק מבנים ללא כל עלות, בתמורה למכירת זכויות הבנייה על גג הבניין ליזם אשר יבצע את חיזוק הבניין ולעבודות שיפוץ מבנים נוספות. עבודות חיזוק מבנים כוללות: עיבוי עמודי התמך של הבניין, חיזוק השלד, הוספת ממ"ד לכל דירה וכדומה. בנייני מגורים רבים שכבר ביצעו חיזוק מבנים במסגרת תמ"א 38 גילו במהרה כי ערך הדירות שלהם עלה בכ- 30% - 50%, וגם סביבת המגורים הפכה לנעימה יותר.
שיפוץ מבנים
כאמור, במסגרת תמ"א 38 דיירי הבניין יכולים גם לבצע שיפוץ מבנים יחד עם חיזוק הבניין. מכיוון ששווי זכויות הבנייה של דירות על גג הבניין הוא גדול בהרבה מעלות ביצוע חיזוק מבנים, דיירי הבניין יכולים להרוויח באותה הזדמנות גם שיפוץ כולל של הבניין. הם יכולים לנהל מו"מ עם היזם ולקבל מגוון עבודות שיפוץ מבנים: שיפוץ חזית הבניין, שיפוץ הלובי וחדרי המדרגות, התקנת מעלית, שיפוץ גינת הבניין, שיפוץ מגרשי החניה ועוד. אין ספק שבניין מגורים שעבר שיפוץ מבנים הוא בניין שהרבה יותר נעים לגור בו. אך מלבד השיפור האסתטי, ביצוע שיפוץ מבנים גם הוא יכול להעלות את ערכה של כל דירה בבניין באחוזים לא מבוטלים.
איטום גגות
גם איטום גגות הוא פעולה חשובה שעל כל בניין מגורים לבצע. בניין שגגו לא נאטם יגרום לא רק למפגעים אסתטיים בתקרות ובקירות הפנימיים של דיירי הקומות העליונות, כגון: כתמי רטיבות, טחב, עובש, נזילות והתקלפות טיח. ללא איטום גגות גם חזות הבניין יכולה להיפגע (באותם מפגעים אסתטיים). אך חמור מכך, ללא איטום גגות בניין המגורים שלכם יסבול מליקויי בנייה חמורים, שעלולים להתפשט לכלל הדיירים ולא רק לדיירי הקומה העליונה. רטיבות בקיר היא ליקוי בנייה חמור שיכול להוריד משמעותית את ערך הדירות בבניין. לכן, אם אתם גרים בבניין שלא עבר איטום גגות, פנו במהרה, ולפני שיגיע החורף, לקבלן איטום שיבצע עבורכם איטום גגות בהתאם לתנאי הגג שלכם: זיפות גגות, איטום באמצעות יריעות ביטומניות וכדומה.

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 09:08 על ידי michadpz2

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים