הצג גיליון RSS

michadpz2

כלים לעבודה

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 02/09/2010 שעה 11:05 (692 צפיות)
היום קוראים לזה "עשה במו ידיך" או "שפץ ביתך", כאילו עשיית אותן עבודות טכניות בבית היא טרנד חדש וזוהר של ימינו אנו. אך כלי עבודה היו מצויים בשימוש המין האנושי כבר לפני שנים רבות, ושימשו גברים בעבודות בנייה, תיקון ושיפוץ כבר במאות הקודמות. כלי עבודה כמו מברג היה בשימוש כבר במאה ה-15, ואילו כלי עבודה פופולרי אחר, המפתח השוודי, הומצא כבר בסוף המאה ה-19 (ולמרבה ההפתעה, כנראה שמקור ההמצאה היה בכלל בבריטניה). ועוד בכלל לא דיברנו על כלי עבודה ותיק במיוחד, כנראה הכי ישן וקדום מכולם בתולדות האנושות – הפטיש. עדויות לקיומו של כלי עבודה זה נמצאו בדמות ממצאים ארכיאולוגיים כבר מתקופת האבן הפרהיסטורית.

בארגז כלי העבודה המודרניים נמצאים היום כלי עבודה עתיקים וישנים כמו פטיש ומברג לצד כלי עבודה מתקדמים וחדשים יותר, כמו כלי עבודה חשמליים. האפשרויות הגלומות בחיבור לחשמל יצרו כלי עבודה חשמליים חזקים ומשוכללים יותר, עבור מגוון עבודות. בין כלי עבודה חשמליים אלו אפשר למנות: מחרטות, רתכות, רתכות סיבים, דיסק חיתוך, מלחמים, מסורי חרב ומסורים אנכיים, וכמובן, מקדחות מסוגים שונים.

במידה ואין לכם זוג ידיים שמאליות כמו טים אלן בסדרה האמריקאית "שפץ ביתך", חובה עליכם להחזיק ארגז כלי עבודה, לכל מקרה שלא יהיה. כלי עבודה וידע טכני בסיסי יכולים לחסוך לכם הרבה כסף, זמן ועצבים, שכן תוכלו באמצעות כלי עבודה אלו לבצע את כל התיקונים הקטנים הבסיסיים הדרושים במקרה של תקלות בבית. אך פתיחת ארגז כלי עבודה אינה עניין השמור רק למקרי תקלות ותיקונים. תוכלי באמצעות כלי עבודה פשוטים לערוך עבודות קטנות בבית כגון: קידוח להתקנת מדפים, בניית שולחן, שיוף רהיט ישן שקיבלתם או מצאתם, עריכת שפצורים ועוד.

בארגז כלי עבודה סטנדרטי יהיו כלי עבודה נפוצים ויעילים לכל מטרה. כלי עבודה בסיסיים למילוי ארגז כלי עבודה הם: פטיש, מפתח שוודי, צבת (כולל פלייר שפיץ), סרט מדידה, מקדחה, ברגים, מסמרים מסוגים שונים, דיבלים ומברג עם ראשים מתחלפים (למשקיעים: מברגה חשמלית).

אנשים בעלי יכולות טכניות טובות יותר כבר מחזיקים כלי עבודה מורכבים יותר, כולל כלי עבודה חשמליים שאינם נכנסים לארגזי כלי עבודה מן המניין בשל מידותיהם ומשקלם – מדיסקים לחיתוך אבן או רתכות דרך משחזות ועד מסור אנכי. לא חייבים לרכוש כלי עבודה חשמליים אלו אם אין לכם שימוש קבוע בהם, שכן כלי עבודה חשמליים איכותיים ברמה גבוהה עולים הרבה מאוד כסף. תשמחו לשמוע כי אפשר היום לשכור במקומות רבים כלי עבודה חשמליים איכותיים וטובים עבור ביצוע עבודות עצמאיות. השכרת כלי עבודה חשמליים מאפשרת לעבוד עם כלי עבודה מובחרים ובכך ליהנות מרמת גימור טובה ומהפעלה קלה ויעילה, וכל זאת מבלי לשבור תוכנית חיסכון או להזדקק לשטח אחסון רב עבור ציוד מעין זה.

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 08:07 על ידי michadpz2

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים