הצג גיליון RSS

butters

בטיחות בעבודה – עלות למעסיק.

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 28/09/2010 שעה 19:01 (492 צפיות)
בטיחות בעבודה היא מרכיב כלכלי משמעותי אצל מעסיקים רבים, ובדרך כלל הם יודעים מהו המחיר שהם משלמים בכדי לקבל בטיחות בעבודה, למשל הם יודעים כמה כסף הם מוציאים על מפקח בטיחות או ציוד בטיחות, אבל לרוב עסקים אינם יודעים מהי העלות האלטרנטיבית של התשלום למען בטיחות בעבודה, אבל הם יודעים שהם לא רוצים לקבל תביעה מעובד שנפצע עקב רשלנות של בטיחות בעבודה וכמובן גם נמנעים מקנסות של גופים ממשלתיים או מפקחים אחרים.

כמה תאונות הקשורות לבטיחות בעבודה מתרחשות בפועל? זה אולי מפתיע את חלקנו אך המספר האסטרונומי הזה הוא אמיתי 85000 נפגעים בדרגות פגיעה שונות מדי שנה! רק במחצית האחרונה של 2010 נהרגו 28 איש מתאונות עבודה, הנתונים הגיעו מהמוסד לביטוח לאומי, כך שסביר להניח שהנתונים האמיתיים גבוהים אף מאילו בעשרות אחוזים.
אז מה היא המשוואה לחישוב את העלות האלטרנטיבית של הוצאות בטיחות בעבודה?

קודם כל יש לחשב את העלות של 9 הימים הראשונים של העובד, בנוסף יש לחשב את ההפסד הכספי שנוצר עקב היעדרות העובד, אם אפשר עדיף לחשב זאת על בסיס יומי (עלות כלכלית של כל יום היעדרות של עובד), כל קלקול כתוצאה מתאונת בטיחות בעבודה של מכונות צריכה גם היא להתווסף למשוואת העלות האלטרנטיבית, אחרי תאונת בטיחות בעבודה פרמיית הביטוח של העסק תעלה בדרך כלל בעשרות אחוזים (תלוי בעסק ומספר התאונות הקודמות), פרמטר זה הוא משמעותי מאוד מכיוון שהוא לא הוצאה חד פעמית אלא הוצאה לשנים ארוכות. בנוסף יש את עלות הטיפולים הרפואיים שלמרות הביטוח בדרך כלל חלק מהם יהיו על חשבון המעסיק.

אז מעסיקים יקרים, ייעוץ בטיחות על ידי יועץ בטיחות מומחה היא הכרחית וחסכנית.

עודכן ב: 28/09/2010 בשעה 19:01 על ידי butters

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים