הצג גיליון RSS

drft11

שירים להורדה

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 07/10/2010 שעה 06:28 (1839 צפיות)
שירים להורדה
שירים להורדה זהו תחום מאוד נפוץ בזממנו המודרני. כבר בסוף המאה הקודמת שירים להורדה היו נפוצים מאוד בקרב גולשי האינטרנט. שירים להורדה הם למעשה האפשרות של הורדת שיר אחד או שירים רבים ברחבי האינטרנט באתרים שמיועדים לכך (הכוונה היא לאתרים שמטרתם העיקרית היא בעצם האפשרות עצמה של שירים להורדה). לאומנים רבים (לדוגמה: בריטני ספירס, אמינם, לינקין פארק) ואולפני הקלטות יש היסטוריה ארוכה ולא חיובית עם המעשיות הללו. לשירים להורדה יש הרבה יתרונות וחסרונות.
יתרונותיהם של שירים להורדה

אנשים שבדרך כלל מורידים שירים להורדה עושים זאת על מנת כמובן לחסוך הרבה. את הצורך בללכת לחנות למוזיקה, למצוא את האלבום שבו אפשר למצוא את השיר ולשלם עליו. היתרון הרב שבשירים להורדה היא שניתן להקשיב לאותם שירים ספציפיים שאנו רוצים לקבל, למצוא הורדה של אותם שירים בנפרד (ובכך לחסוך את הצורך בלקנות את כל האלבום השלם בחנויות)ולהוריד אותו ישירות למחשב במהירות ובחינם. האופציה של להוריד שירים מהאינטרנט ישירות למחשב מקלה על הרבה אנשים שאין להם כסף לקנות אלבומים. בנוסף, שירים להורדה, קלים מאוד למציאה ואף לפעמים אפילו נחשפים לציבור מהר יותר מאלו שבאלבומים מקוריים בעקבות דליפות.

השליליות בשירים להורדה
כמו בכל דבר טוב שיש בחחים, כך שירים להורדה הם שליליים. בדיוק כמו הורדות פיראטיות של משחקים אשר מפירות את זכויות היוצרים של המשחקים, כך גם השירים להורדה מפירים את זכויותיהם של אומנים ואולפנים. אולפני הקלטות כבר מנסות שנים למנוע את דליפת שירים ואלבומים לרשת ובכך לאפשר את האפשרות לשירים להורדה. העקבות זה ששירים להורדה קיימים בהרבה אתרים ברשת העולמית של האינטרנט אומנים ואולפני הקלטות מפסידים המון כסף. בעקבות זאת אולפני הקלטות עלולים להיסגר ולמנוע את עלייתם של אומנים חדשים וותיקים. המון אתרים מפרסמים שירים להורדה ללא רשותם של אומנים ו/או אולפנים ומאפשרים למעריצים להוריד בכל זמן שירים ואף אלבומים שלמים ללא מאמץ ובמהירות. רק מעריצים שבמאמת אוהבים את האומנים האוהבים עליהם ונאמנים להם קונים את האלבומים ובכך מאפשרים את הכנותיהם של האלבומים הבאים.
למרות המאבק המתמשך והלא נגמר של אומנים ולפנים, עתידם של השירים להורדה נראה בהיר וכנראה שימשיך להרבה מאוד זמן. יש נם כמובן אמצעיים אחרים לשמיעת מוזיקה בלי להוריד אותה . דוגמה לאמצעי כזה הוא אתרי ווידאו כמו יוטוב (מקור הווידיאו הגדול בעולם) ולשמוע חלק מהשירים וכך המאזינים יוכלו להחליט אם לקנות את אלבומם של האומנים הרבים או לוותר עליו ולבדוק אחרים. זהו החלף במקום האפשרות שירים להורדה בפיראטיות.

עודכן ב: 20/07/2011 בשעה 00:38 על ידי drft11

קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים