הצג גיליון RSS

amiradi

גידול ירקות אחרי חול המועד

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 11/10/2010 שעה 13:55 (530 צפיות)
עונת הסתיו בפתח והחלטתי לעשות מעשה: לגדל גינה קטנה בחצר הבית שלנו בה אצמיח ירקות לבישול, לסלט ובכלל לכיף האישי שלי ושל משפחתי. העונה שאנו מצויים בה היא אידיאלית לגידול ירקות כי כבר לא חם ושרבי אלא נעים, קריר ונוח. אפשר לגדל הרבה ירקות בעונה זו כמו חסה, כרוב, קולרבי, גזר, בצל, שום, ברוקולי, צנונית, צנון, סלרי, תפוח אדמה, ועשבי תיבול כמו עירית, בצל ירוק, רוקט ועוד.

אז איך דואגים לדבר כמו גידול ירקות ? חשוב מאד למצוא עמדה מוארת החשופה לשמש כ-6 שעות ביום. מומלץ מאד להוסיף תוסף של חומר אורגני לאדמה מתוך מטרה להעשירה ולגרום למים לחלחל לתוכה יותר טוב - מושג זה קרוי בחקלאות טִיוּבאו השבחת הקרקע.
מספר אפשרויות לתוסף של חומרים אורגניים לקרקע הם: הוספה של רקבובית או בשמה הלועזי קומופוסט, או הומוס המספח היטב את המים בקרקע עצמה. כמו כן, לצורך השבחה נוספת, אפשר להוסיף גם דשנים אורגניים הנמכרים בגרגירים או בבקבוק נוזלי.
האדמה הושקתה היטב עד לעומק של כ30 סנטימטרים ואז שפכתי את הדשנים – צריך כמובן לבדוק היטב את הכמויות המדויקות על השקית ורצוי אף להשתמש בכפפות מיוחדות. שלב העידור מגיע עכשיו ומטרתו להטמיע היטב את הדשנים באדמה.
בגידול ירקות יש תמיד את השלב הכיפי ביותר שהוא מה רוצים בעצם לגדל בגינה – וכאן מגיע שלב תכנון וביצוע הערוגות לפי קבוצת ירקות עם מרחקים זו מזו.

גידול ירקות בגינה בחצר הוא דבר שאפשר לעשות לבד או כפרויקט משפחתי. אני עשיתי את זה בשבת בבוקר עם הילדים ואני יכול להבטיח לכם שזו פעילות מבורכת להוציא אותם קצת מהמחשב והפלייסטיישן כי הילדים מרגישים אחראיים על איזושהי פינה בבית שנותנת להם ערך מוסף וחינוכי.
תגיות: גידול ירקות
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים