הצג גיליון RSS

orengor

דלק לתמרים

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 05/12/2010 שעה 16:34 (403 צפיות)
אחד הדברים שאני אוהב לאכול זה תמרים. תמרים מבחינתי הם סוג של ממתק אבל בריא. הם גם מתוקים מאוד וגם משמשים על תקן של פרי. הם יכולים לתת לך כוח ואנרגיה לפעולה וכמובן עוזרים בכל הנוגע לערנות. התהליך שהתמר עובר מהגדיד (כך נקרא הקטיף של התמרים) ועד שהם מגיעים אלינו לצלחת, הוא תהליך ארוך ולא פשוט שכולל בין היתר מיון, יבוש באמצעות דלק, אריזה ומיון.

כשהתמר נגדד בשטח הוא מגיע לבית האריזה כתמר לח ולכן עליו לעבור יבוש בהמצאות חימום ביתי. תהליך הייבוש בהמצאות חימום ביתי הוא החלק, אולי, החשוב ביותר בשרשרת המיון והאריזה של התמר. את התמרים, לאחר מיון ראשוני, מכניסים לחממה המופעלת באמצעות תנור דלק שתפקידו לחמם את החממה ולהביאה לטמפרטורה של 50 מעלות לפחות.

הגדיד נעשה בדרך כלל בחודשי הקיץ החמים ולכן פעילות חימום ביתי לעיתים אינה נעשית בהמצאות תנור דלק ואינה משתמשת בחומר הבעירה אלא נעשית על ידי קרני השמש המחממות את החממה ומצליחות להביאה לטמפרטורה המבוקשת והמתבקשת.

השימוש בחומר דלק בתנורי חימום צורך הרבה מאוד אנרגיה ובזבוז הדלק לחימום התנור וחימום החממה יכול לערוך זמן רב ולכן העובדה כי ניתן להשתמש בקרניי השמש מביאה לחיסכון רב במקור אנרגיה זה ובכך מוזילה במעט את עלויות המיון והייבוש, שגם ככה הן גבוהות יחסית.

בכדי שהתמר יהיה מוכן למיון סופי ולאריזה סופית יש לבדוק ולראות כי התמר הגיע לאחוזי הלחות המתאימים, אחוזי לחות שמצד אחד לא יעשו את התמר יבש מידי ומצד שני לא יעשו אותו לח מידי ובכך יהרסו את אורך חיי המדף שלו. לכן בהמצאות תנור דלק ניתן לשלוט על הטמפרטורה הנכונה, הרצויה והמתאימה עבור חימום ביתי ויבוש התמר.

תמרים הם דבר טעים ונפלא והתהליך שהם עוברים הוא תהליך ארוך ולא פשוט עד שהם מגיעים אלינו הביתה, תהליך ארוך הכולל יבוש בעזרת דלק, מיון כל תמר אחד אחד על פי קטגוריות וקריטריונים מוגדרים מראש ועד אריזה של כל תמר בצורות אריזה שונות ובמשקלים שונים על פי הזמנה.

בתאבון.
תגיות: דלק
קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים