הצג גיליון RSS

מידע על עולם העסקים והיזמות

בטיחות בעבודה

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 12/12/2010 שעה 09:48 (1046 צפיות)
בטיחות בעבודהבטיחות בעבודה הינו אחד הנושאים החשובים ביותר כיום כאשר מדובר בחסרות ואירגונים. למעשה כל ארגון שגודלו מעל ל 50 אנשים מחוייב לפי חוק בממונה בטחון וגם העובדים והמעסיקים מחוייבים בהדרכות באופן קבוע. אחת הממדרכות החשובות ביותר עבור מפעל או ארגון הן הדרכות כיבוי אש.

הדרכות כיבוי אש


הדרכות כיבוי אש משמעותיות מאוד בכל הקשור בבטיחות בעבודה במיוחד עבור ארגון או מפעל שעובד עם רעלים או חומרי בערה אך גם עבוד חברה רגילה בעלת עובדים רבים. המודעות להדרכות כיבוי אש עלה באופן משמעותי במיוחד לאחר האסון שהתרחש בכרמל וגבה 43 קורבנות. למעשה נוצר מחדל של הממשלה ולמכבי האש לא היתה את האפשרות לטפל באש הבוערת באופן משמעותי.

הקצאת משאבים נכונה


הציוד המיושן של הכבאים והמחסור בכח אדם ובתקציב הכלכלי מנעו טיפול מתאים באש שהתפשטה ושרפה שטחים עצומים של דונם קרקעי. האצבע המאשימה באה כמובן לממשלה שלא הקציבה משאבים כלכליים נאותים לטיפול באסון. מדינת ישראל מקצה משאבים מסויימים לדברים חשובים יותר בסדר העדיפויות כמו בטחון אך בנושא הדרכות בטיחות ותשתית תחבורה יש הזנחה ממשית.

מניעת מחדלים


במדינות מערביות רבות קיימת חלוקה כלכלית נכונה של משאבים אך במדינתינו לצערי עדיין יש ויכוחים רבים בממשלה ללא כל הכרעה משמעותית. גם בטיחות במוסדות חינוך חשובה מאוד אך עדיין לא מתבצעים מספיק הכנות ותכנונים בנושא זה. חשוב לנו שילדינו ילכו ויחזרו בטוחים וללא כל פגע מבתי הספר אך בפועל קיימים המון מחדלים וכשלים גם במערכת החינוך.לעניות דעתי המחדלים לא תלויים באיזה ראש ממשלה יבחר והאם התנועה העומדת בראשות הממשלה ימנית או שמאלנית. הדבר תלוי בכושר אירגוני נכון ובהקצאת משאבים נכונה. היערכות נכונה של הממשלה היתה יכולה למנוע היקף נזק כמו שנגרם בכרמל ומענה מהיר ללא כל צורך באבדן טבע כל כך גדול.
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובות

  1. הסמל האישי של shiputs
    בתור אחד שעושה שיפוץ דירה כמעט כל שבוע, אין ספק שבטיחות בעבודה זה דבר חשוב מאוד.
  2. הסמל האישי של butters


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים