הצג גיליון RSS

מידע על עולם העסקים והיזמות

רכיבה על סוסים

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 02/02/2011 שעה 12:42 (546 צפיות)
רכיבה על סוסיםרכיבה על סוסים נחשבת לחוויה נהדרת עבור משפחות וזוגות צעירים. חוות סוסים רבות מציעות מגוון רחב של סוגי רכיבות המשמשות כחוויה בלתי נשכחת. רכיבה רומנטית נחשבת לחוויה מצויינת בקרב זוגות צעירים. קיימים שני סוגי רכיבה עיקריים הרכיבה האנגלית והרכיבה המערבית. רכיבה אנגלית מצויה ברוב המקרים באולימפיאדות ומתמקדת בעיקר ברכיבה מעל משוכות ומכשולים.

סוגי רכיבות


מקור רכיבה זו הוא מאירופה והיא שימשה אצילים רבים בתור רכיבת ציד. רכיבה מערבית מקורה באמריקה והיא שמשה בעיר רכיבה למטרות עבודה. מאפייני רכיבה זו הם בדרך כלל ביצוע סיבובים עם הסוס הליכה קדימה ואחורה בצורה מסוגננת וגם שימוש בלסו ללכידת פרות. תחום מרוצי הסוסים מכניס כסף רב בארצות אירופאיות רבות אך עדיין לא מפותח מספיק במדינת ישראל.

רכיבה טיפולית


סוג נוסף של רכיבה היא הרכיבה הטיפולית. רכיבה טיפולית כמו שאר סוגי הרכיבות מתמקדת בטיב הקשר בין הרוכב לסוסו ועוזרת לפיתוח היכולת המוטורית. חשוב לציין שרכיבה זו מתמקדת בעזרה וטיפול באנשים הסובלים מבעיות פיזיות ובעיות נפשיות. מדריכי רכיבה רבים מעידים כי הרכיבה הטיפולית עזרה לרוכבים רבים ברכישת ביטחון עצמי וביצירת קשרים חברתיים.

חוות סוסים במרכז


חשוב לזכור שרכיבה על סוסים נחשבת לספורט לכל דבר ולכן חשוב לעבוד על מתיחת השרירים לפני הרכיבה. רוב חוות הסוסים ממוקמות במרכז הארץ ובאיזור השרון. בכדי להפוך לרוכבים מקצועיים חשוב מאוד לתרגל באופן קבוע על מנת לרכוש את הפרקטיקה בצורה נכונה. חוות סוסים במרכז מספקת תנאים טובים לרוכבים ולמדריכים.

רכיבה כתחביב


רכיבה על סוסים נחשבת גם לתחביב עבור אנשים רבים. טיב הקשר שבין האדם לסוס משפיע על טיב הרכיבה. הסוס מאז ומתמיד נחשב לבעל חיים אציל והזדהה במשך שנים רבות אך ורק עם מעמד אצולה. כיום כמעט כל אחד יכול לרכוש לעצמו סוס ולטפח אותו.
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים