הצג גיליון RSS

מידע על עולם העסקים והיזמות

יוגה צחוק - שלמה צחוק

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 24/03/2011 שעה 10:26 (690 צפיות)
יוגה צחוק - הפגת מתחים

מציאת דרכים להעלות את מפלס הצחוק בחיינו מאפשרים לנו לשפר את הבריאות הגופנית והנפשית.
אנחנו מבלים כ-70% מיומנו בתקשורת עם בני אדם אחרים. השימוש בצחוק מאפשר לנו לשפר את התקשורת הבינאישית, ולעשות אותה מהנה וגם אפקטיבית יותר.

הפגת מתחים
הצחוק מהווה כלי יעיל להפגת מתח, לחיזוק קשר בין אישי, וליצירת אווירה חיובית בקבוצה. עובדים המשתמשים בהצחוק סובלים פחות משחיקה, ומנהלים המשתמשים בהומור חיובי אהודים יותר וזוכים לשיתוף פעולה גדול יותר מצד הצוות. יוגה צחוק לא תורמת רק למערכות היחסים שלנו, אלא גם לבריאותנו. צחוק של דקה אחת שווה ערך לעשרים דקות של פעילות גופנית מבחינת התועלת ללב. הצחוק מאפשר לנו להוריד את לחץ הדם, לחזק את המערכת החיסונית ולשחרר אנדורפינים המשככים כאבים בגוף.
הצחוק מרזה
מי שקשה לו לצחוק במשך שעה יכול לעבוד עם הנוסחה שדקה של צחוק שורפת 8 קלוריות. בשעת הצחוק הגוף משתמש בלמעלה מ 40 שרירים שונים כדי להזעיף פנים אך נדרשים רק 9 שרירם כדי לחייך? זה פשוט קל יותר. הדרך הראשונה היא למצוא את ההומוריסטי במצבים שבהם אנו נתקלים בחיי היום יום. לכל אחד מאיתנו יש חוש הומור.

סדנת צחוק
השתתפות במהלכה של סדנת צחוק נותנת שני היבטים – הראשון הוא היכולת להעריך הומור ולהיות משועשע, השני הוא היכולת להשתמש בהומור ולהצחיק אחרים. יש כאלה שיגידו שחוש הומור הוא משהו שנולדים איתו, ואו שיש לך חוש הומור או שאין לך.

חוש הומור
לטענה הזו אני משיבה שלכל אדם יש חוש הומור (עובדה שכולנו צוחקים ממשהו), אבל רק אחוז קטן מהאוכלוסייה מספיק אמיצים לנסות להשתמש בו כדי להצחיק אחרים. בדרך כלל אנו עושים זאת במסגרת בה אנו מרגישים בטוחים – עם חברים ומשפחה, ופחות בסביבות מאיימות יותר – כגון מקום העבודה או עם זרים.
תגיות: יוגה צחוק
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים