הצג גיליון RSS

InterMent

תה שחור

דרג פוסט זה
תה שחור זה בעצם התה ה"רגיל" שכולנו מכירים. בקרב עולם התה, תה שחור זה השחקן הכי וותיק בשכונה. מבין כל שאר סוגי התה, תה שחור מכיל הכי הרבה סוגים, טעמים ומוצרי משנה נלווים. בין אם בקרב אצולה הסינית העתיקה או בית המלוכה הבריטי, תה שחור הינו התה הרשמי של האצילים. כשם שהנס קפה הינו הקפה הכי נפוץ בקרב שוחרי הקפה, כך גם תה שחור בקרב שוחרי התה. כל מי שנמנה על שוחרי הקפה ורוצה לעשות "הסבה" אל עבר התה, מומלץ לו להתחיל באמצעות אותו תה שחור ישן, חזק וטוב. התה השחור מכיל יותר קפאין ביחס למשאות תה אחרים ולכן מומלץ להתחיל להיגמל מהקפה באמצעותו. עם הזמן ניתן גם להפסיק לצרוך את התה השחור ולעבור אל הירוקים והלבנים. כמו כן, חליטות התה מאפשרות להכין את התה במינון והטעם הכי אישיים ששרק ניתן.

תה שחור חזק


מבחינת ארומה, טעם ונוכחות, תה שחור הוא ללא ספק התה הכי חזק שיש. כיום ניתן למצוא רק בארץ מעל לשלושים סוגים שונים של תה שחור. בין אם מדובר על תה שחור שהגיע ישירות מהמזרח ובין אם מדובר על תערובת שהוכנה בארץ, התה השחור הוא עדיין התה כי נפוץ. אמנם התה הירוק נושף לו בעורף, אבל תה שחור עדיין נחשב ליותר פופולארי. אחד הסקרים העדכניים שנערכו לאחרונה מצביע על תה שחור בתוספת לימון, נענע ודבש כמשקה התה האהוב ביותר על הבריות. בקרב הבריטים לעומת זאת, זה מאות בשנים שהם דבקים באותו משקה שלתה עם חלב. אגב, הויכוח על מה שמים קודם, את החלב או את המים החמים, טרם הגיע לידי הכרעה.

תה שחור לכל פועל


בקרב אניני הטעם השונים, תה שחור על סוגיו נחשב למשקה המושלם לשמש בתור קינוח לאחר כל ארוחה. בין אם זה ארוחת צהריים או ערב, כוס של תה שחור לאחריהן מסייעת למערכת העיכול. תה שחור בתוספת לימון נחשב למשקה מומלץ לעתות מחלה. נהוג לומר שלגימת כוס תה שחור בתוספת של הדבש, הנענע והלימון מהווים את הגרסה של האמא היהודייה לאקמול. למי שהטעם של תה שחור חזק מדי, תמיד ניתן לפנות אל התה הירוק היותר עדין במקצת. מבחינה קולינארית, אין הבדל של ממש בין התה השחור לתה הירוק או הלבן. בסופו של דבר כולם מקורם באותו צמח תה, שלפני ששנים רבות נשר אל תוך כוסו של בודהה ובכך שינה לעולם את עולם הקולינאריה.
תגיות: תה שחור
קטגוריות
עסקים

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים