הצג גיליון RSS

InterMent

משקים למכירה

דרג פוסט זה
הפריחה והשגשוג בתחום הנדל"ן הביא לעלייה חדש בביקושים עבור משקים למכירה. עד לפני כעשור ניתן היה למצוא משקים למכירה באזור המרכז בסכומים שבין מאה למאתיים אלף דולר. כיום באותם אזורים ניתן למצוא משקים למכירה בלא פחות משלושה מיליון דולר. רבים מאותם משקים למכירה כבר מזמן אינם פעילים מבחינה חקלאית. כך שמי שמחפש היום משקים למכירה למעשה לא בונה על השטחים החקלאיים של המשק כי עם על איכות וסגנון החיים הכפריים. כמובן שהעלייה הדראסטית במחירים הביאה לכך שלא מעט חקלאיים שהבינו כי אין עתיד לחקלאות החליטו להעמיד יותר משקים למכירה ופחות להיאחז בקרקע בכל מחיר. מבחינת הכדאיות הכלכלית מכירה של משקים כיום הרבה יותר משתלמת למוכרים מאשר לפני ארבע ואפילו חמש שנים. סביר להניח כי רמת המחירים כיום היא פחות או יותר האופטימאלית.

העמדת משקים למכירה


כיום, יש הרבה יותר נכונות מצד החקלאים להעמיד משקים למכירה מאשר לפני כעשור. הרווחים בענף החקלאותהולכים ונשחקים כל העת. החקלאים מצידם רק הולכים ומזדקנים ומכאן הנכונות להעמיד את אותם משקים למכירה. האיתור של משקים למכירה דורש לא מעט אבודת שטח. ישנם משקים למכירה שבכל למשועבדים לבנקים ולמעשה רכישתם מחייבת להגיע להסדר מול הבנק. בכל מקרה מבחינת ההשקעה, כשמדברים על משקים למכירה מדובר על השקעה שבהחלט משתלמת. הרפורמות המתוכננות בקשר לקרקעות החקלאיות אמורות להניב לבעלי המשקים רווחים מכובדים ביותר. כמובן שככל שהמשקים יותר קרובים למרכז כך מחיריהם מאמירים והולכים. ככל שמתרחקים אל עבר הפריפריה גדלים הסיכויים למצוא משקים במחירי מציאה. גם תנאי המימון הרבה יותר נוחים עבור נכסים בפריפריה.

איתור משקים למכירה


על מנת לאתר משקים למכירה במחירים אטרקטיביים יש לכתת את הרגליים. לעיתים ניתן למצוא משקים למכירה רק באמצעות הגעה בפועל למושב או לכפר שבו הם נמצאים. כלומר, ישנם משקים למכירה שכלל אינם מופיעים ברשימות השונות של נכסים באינטרנט או בכל רשימה האחרת. גם מבחינת מחירים יש פערים גדולים בין המשקים השונים. ישנם מתווכי נדל"ן שמתמחים באיתור של משקים למכירה. החכמה כמובן הינה לאתר משקים למכירה במחירים נמוכים יחסית כך שפרק הזמן עד להשבחת הנכס יהיה קטן יותר. לעיתים ניתן למצוא משקים בהליכי כינוס נכסים ואז המחירים יחסית אטרקטיביים יותר אבל כך גם הביקוש עבורם. שם המשחק בכל מה שקשור לרכישת משקים זה סבלנות מחד וערנות מנגד. בסופו של דבר ההזדמנות תגיע והסבלנות בהחלט תשתלם.
קטגוריות
עסקים

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים