הצג גיליון RSS

tomerf

מה קופירייטינג יכול לעשות לעסק שלך?

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 30/10/2011 שעה 12:56 (418 צפיות)
מה הציפיות שלך מהקופירייטינג שלך? הרחבת מעגל הלקוחות, מכירה מידית, תדמית זכירה יותר, הגברת שביעות רצון הלקוחות? קופירייטינג יכול לענות לכל יעד עסקי או שיווקי, אם יודעים להגדיר מראש את המטרות ואת המסרים.
קופירייטינג הוא למעשה יכולת להעביר רעיון או מסר שיווקי בצורה בהירה וקולעת, ליצור במילים תחושה או להביא להבנה ולגרום לשינוי בחוויה של הקורא או הצופה. נשמע יומרני, אך יש מקרים שבהם גם תמונות מרהיבות, עיצוב גרפי מרשים או הפקה יוקרתית לא יוכלו לעשות את השינוי המבוקש, ללא משפט אחד קולע.

קופירייטינג לכלים שיווקיים שונים?
עלון מכירה או פרופיל חברה הם שני כלים שיווקיים שונים. הראשון צריך לייצר פעולה מהירה ומידית ככל הניתן ולכל הוא צריך להכיל מסר משכנע המוביל לפעולה, דוגמת הכרזה על מוצר עונתי, הנחה או הטבה, מילוי פרטים לצורך השתתפות וכולי. כתיבת פרופיל חברה לעומת זאת משרתת מטרות רחבות יותר, הנוגעות למידע על החברה, המחשת היתרונות שלה והסיבות להתקשרות. קופירייטינג לזה וקופירייטינג לזה הוא דבר שונה בתכלית. ההבדל נעוץ בטון הפרסומי, בבחירת המילים ובקצב שהן יוצרות. בנוסף, קופירייטינג צריך להיבחן בציפייה מהכלי השיווקי. למה הכוונה? כשאנשים מקבלים לידיהם פרופיל חברה לאחר היכרות ראשונית, הם קוראים את הטקסט ברמת מוכנות גבוהה יותר מפרופיל חברה אקראי שנקלע לידיהם. ההבדלים בין שיווק חם לשיווק קר מכתיבת גם אופי הקופירייטינג.

בניית שפה מותגית
לקטלוג המכירות, תוכן לאתר, סלוגן או כל כלי שיווקי אחר השפעה סינרגטית על המותג שלך. אם לא תחשוב שהחברות הגדולות בארץ יצאו עם מסר אחד בקמפיין חוצות ועם שפה שונה לחלוטין בעלון המבצע, אין סיבה שמותגים קטנים יעשו זאת. אחידות בשפה, בפנייה, בבחירת המילים יוצרת זהות אחידה ובעלת ערך מצטבר לאורך זמן. איך עושים זאת? מוודאים שהקופירייטינג לכלים השונים: סלוגן, פרופיל חברה, תוכן לאתר או קטלוג - יהיה דומה בהבטחה ובשפה. אם מדברים על החברה בגוף ראשון רבים (אנו או אנחנו); אם הפנייה ללקוח היא אישית או כללית; אם השפה היא אלגנטית ורגשית או צבעונית ויצירתית - ממשיכים באותו קו באורח גורף. קופירייטינג טוב יודע לשווק גם מבצעי מכירות אגרסיביים בשפה שהיא ברוח המותג, ולא מתפשרת על פאסון או על סגנון.

קופירייטינג יכול לקחת את המותג ואת יעדי המכירות שלך גבוה. פשוט יש לבחון את התוצרים לאור הקו השיווקי, המסרים שגובשו והשפה המותגית.

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים