הצג גיליון RSS

InterMent

מרפאת שיניים

דרג פוסט זה
מרפאת שיניים זה למעשה מרכז לבריאות השן. המושג מרפאת שיניים אמנם ניתן לקליניקה שבה יש רופא וסייעת אבל זה היה מזמן. כיום כל מרפאת שיניים כוללת גם מזכירה אחת וכן שיננית. בהרבה מקרים מרפאת שיניים מודרנית כוללת מספר רופאים, שני מזכירות שמתאמות תורים וכמובן מומחים ייעודיים כגון כירורג ושיננית. כמו כן ישנם כיום שני צורות עיקריות של מרפאת שיניים. מצד אחד יש מרפאת שיניים בחסות קופת החולים ומנגד יש את זאת שפועלת באופן עצמאי. לעיתים זאת העצמאית מקיימת שת"פ עם קופות החולים השונות בעבור חלק מהמנויים, כפועל יוצא של סוג ביטוח הבריאות שיש באמתחתם. בכל מקרה כאשר פונים לקבלת טיפול שיניים יש לשים לב למקצועיות של הרופאים לפני שבודקים את ההכרה מצד קופת החולים. הרי מדובר על עניין בריאותי לכל דבר ועניין ולכן המקצועיות חשובה יותר מהעלות. אם כי ברוב המקרים רופא טוב מוכר על ידי רוב הקופות. במידה ובמרפאה יש מומחה לשיקום הפה הרי שזה מהווה תו תקן חשוב מאוד באשר לרמת המקצועיות של אותה המרפאה.
מרפאת שיניים מקצועית

מרפאת שיניים מקצועית


מרפאת שיניים מקצועית צריכה להעניק למטופלים השונים את כל קשת השירותים להם הם נזקקים בתחום של רפואת הפה. מרפאת שיניים בימינו למעשה מהווה מה שנהוג לכנות "one stop shop " בתחום של בריאות השן. אין פירוש הדבר שאותה מרפאת שיניים צריכה להכיל את כל סוגי הרופאים והמומחים לבריאות השיניים. אלא שכל מרפאת שיניים שמכבדת את עצמה יודעת להפנות את המטופלים שמגיעים אליה אל הרופא הייעודי במקרים נקודתיים. מרפאת שיניים מהווה נקודת תמסורת שמאבחנת את הבעיה ומטווה עבור המטופל את האמצעים וההליכים שעליו לעבור על מנת לשקם את הפה. ככל שיותר טיפולים ניתן לבצע במרפאה עצמה, כך היא נחשבת ליעילה ומועילה יותר.

מרפאת שיניים מתקדמת


המאפיין הראשן של מרפאת שיניים מתקדמת זה הרופא. כלומר, מרפאת שיניים מתקדמת הינה זו שבראשה עומד רופא שיניים מיומן ומנוסה. בנוסף, מרפאת שיניים מתקדמת צריכה להכיל את מיטב המכשירים עבור קשת רחבה ככל הניתן של טיפולים. פרמטר נוסף של מרפאת שיניים מודרנית זה מערכת יעילה לקביעת ותיאום תורים. כמובן שכל מרפאת שיניים שזוכה להכרה וחסות מצד קופות החולים השונות הרי זה תו תקן למקצועיות וליעילות שלה. במקרים מסוימים ניתן לקבל אישור חריג על מנת לפנות למרפאה שאיננה מוכרת, בתנאי שהביסה הרפואית מצדיקה זאת. בכל אופן אין לדחות או להזניח את מערכת השיניים.
קטגוריות
רפואה

תגובות

  1. הסמל האישי של אתר הביטוח
    ממליץ לבדוק כם ביטוח שיניים למי שצריך - יכול להפחית עלויות באופן משמעותי


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים