הצג גיליון RSS

InterMent

פטרת ציפורניים

דרג פוסט זה
מי לא סבל או סובל מעת לעת מהבעיה המטרידה והמעיקה המכונה פטרת ציפורניים ? כמעט כל אחד ואחת מאיתנו נתקל במוקדם או מאוחר בתופעה של פטרת ציפורניים. במשך שנים היה נהוג לסבול מאותה פטרת ציפורניים בשקט ולהמתין בסבלנות עד שתועיל בטובה לעזוב אותנו לנפשנו. כיום כבר פיתחו תכשירים ואמצעים על מנת לטפל באותה פטרת ציפורניים בצורה יעילה ומועילה. באמצעות פניה לרופא מומחה ניתן לקבל תכשירים שבתוך פרק זמן קצר מעלימים לחלוטין מן השטח את אותה פטרת ציפורניים טורדנית. חשוב להבחין כמה שיותר מוקדם בפטרת על מנת שהטיפול להסרתה יהיה קצר ופשוט ככול הניתן.
אותנו.
לם הפטריות יצוצו כמו אותן הפטריות שצצות ביער לאחר הגשם. אלא שפה במקום ליד גזעי העצים הן יצוצו מתחת לכל חלקת ציפורניים רעננה. ביקור שבועי או לכל הפחות חודשי אצל המניקור יכול למנוע את היווצרותן של הפטריות, שכן הביקור יבטיח כי המצע שעליו הפטריות חיות לא יהיה קיים.

פטרת ציפורניים מוזנחת


מכוון שבהרבה מקרים מי שיש לו פטרת ציפורניים איננו סובל מכאבים, אז יש נטייה להזניח או לדחות את הטיפול בבעיה. אלא שבמקרה של פטרת ציפורניים, הזנחה בנקודה אחת יכולה להוביל להתפתחות בנקודה שנייה וכן הלאה. כמו כן יש מקרים שבהם פטרת ציפורניים מתפתחת לכדי זיהום ואז כבר יש צורך בהתערבות כירורגי של ממש. פטרת ציפורניים זה כמו סדק בשכר. אם לא מטפלים בה כשהיא קטנה אז היא רק הולכת וגדלה. ביקור חודשי אצל מניקור יכול למנוע את ההיווצרות של אותה פטרת ציפורניים מלכתחילה. כפות הרגליים הם אזור מאוד רגיש מחד ומאוד שימושי עבורנו מנגד. מכאן ניתן להבין את החשיבות שבמניעת הפטרת. חשוב לתת לרגליים בפרט ולגוף בכלל את המקום הראוי בסדרי העדיפויות שלנו. גם מי שנשאב לעבודה ולמרוץ העכברים של החיים, חשוב כי יזכור כי מעת לעת יש לעצור ולהשקיע בגוף, שכן הוא זה שסופו של דבר נושא אותנו ומשרת אותנו בצורה נאמנה יום יום ושעה שעה. ולגוף כידוע, אין חלקי חילוף.

הסרת פטרת ציפורניים


זיהוי מוקדם של היווצרות פטרת ציפורניים יכול למנוע הרבה התעסקות בהמשך. ככל שנקדים תרופה למכה במקרה של פטרת ציפורניים, כך נחסוך הרבה כאב ראש וריצות הלוך ושוב לכל מיני רופאים מומחים. פטרת ציפורניים נוצרת בגל להזנחה בטיפוח של כפות הרגליים. כל מי שמבלה שעות על גבי שעות במשך השבוע במשרד כאשר רגליו חנוטות בגרביים ובנעליים, נמצא בסכנה להיווצרות פטרת ציפורניים באחת מכפות רגליו לפחות. באמצעות אמבטיה שבועית לכפות הרגליים בתוך מים עם סביור, ניתן להקטין את ההסתברות להיווצרות פטרת ציפורניים. שם משחק זה אוורור נאות של כפות הרגליים ושיקום הרגליים מהזמן הממושך שבו הן כלואות בין הגבריים והנעליים וללא אוורור נאות.
א שפה במקום ליד גזעי העצים הן יצוצו מתחת לכל חלקת ציפורניים רעננה. ביקור שבועי או לכל הפחות חודשי אצל המניקור יכול למנוע את היווצרותן של הפטריות, שכן הביקור יבטיח כי המצע שעליו הפטריות חיות לא יהיה קיים.
קטגוריות
רפואה

תגובות

  1. הסמל האישי של דנהאלימלך
    מאמר מעניין מאוד. אצרף מאמר נוסף על פטרת בציפורניים - במאמר זה תוכלו לקרוא בהמשך למאמר זה על שיטות הטיפול השונות ועל חשיבותו של האבחון המוקדם.
    תודה רבה על שיתוף המאמר.


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים