הצג גיליון RSS

amizrien

כתיבת חידושי תורה - חובה של כל יהודי

דרג פוסט זה
שמי, עמי זריהן, תושב אשדוד. בגיל 42, כשאני נשוי עם ילדים, חשבתי לעצמי, שאני חייב למצוא דרך לעשות משהו שאוכל לזקוף אותו לזכותי משהו בלעדי וייחודי.

כבר יותר מ-10 שנים כחוזר בתשובה, לא הצלחתי לייצב מסלול בקביעת עיתים ללימוד התורה. היו המון ניסיונות, עם עליות וירידות, אבל התירוצים תמיד התגברו עליי כדי להרפות ידיים מהשתדלות ומאמץ יתר.
עול הפרנסה ותשלומי החובות השונים, לא נתנו לי מנוח כדי שאבסס את הביטחון בהשם. הרצון להגיע לשלווה, כך שאוכל לקבוע עיתים בלי לתת למחשבות של הבלי העולם לשלוט עליי, עלו בתוהו. זה פשוט לא עבד.
יום רודף יום וברוב המקרים, המצב הכלכלי מחמיר יותר או פחות, אבל כמעט ואיני זוכר מצב שיכולתי להגיד..אהה סוף סוף אפשר קצת לחייך.

נו...אז מה כל זה קשור ?

מאחר ובמקצועי אני מתכנת מחשבים, החלטתי לבנות תוכנה, שבעזרתה אני אוכל לכתוב ולשמור חידושי תורה שעולים לי מידי פעם, כך שביום מן הימים אני אוכל לארגן את כל מה שאצבור, ואז אצור קונטרס או ספר קטן שייזקף לזכותי. החלטתי ועשיתי.
בתום תקופה קצרה, הייתה לי תוכנה פשוטה וקלה, אשר בה התחלתי לשמור מידי כמה ימים חידושים שונים. אבל הזמן חלף, ואז מצאתי את עצמי שגם לזה אין לי זמן.
בשונה מהפעמים הקודמות, החלטתי שאני הולך לעשות מעשה. משהו שייקח לי המון זמן והשקעה, אבל זה יהיה משהו שייתן לי להרגיש קצת יותר טוב מכל דבר אחר.
החלטתי. - אני מתחיל לבנות תוכנה, לכתיבת חידושי תורה. רק שהפעם זו לא תהיה תוכנה שתהיה לעזר עבורי, אלא לעזר עבור כל מי שאוהב ורוצה ללמוד תורה.
ההתחלה הייתה מאד קשה. הצורך של שילוב כל החומש בתוכנה ממוין לפי סדר הפסוקים, הפרקים והפרשיות היה ממש אתגר, שמבחינה תכנותית, כמעט והרמתי ידיים.
אבל הרצון העז להצליח, וסייעתא דשמיא, בסופו של דבר זה עבד. לאחר תקופה של כמעט 4 חודשים, סיימתי את התוכנה.
כאן החלו המחשבות, מצד אחד, באיזה מחיר למכור את התוכנה, מצד שני, אף פעם לא אהבתי שדברי קדושה נמכרים, ולפעמים גם במחירים מוגזמים. חשבתי חשבתי ועוד חשבתי, ורציתי מאד להפיץ אותה פשוט בחינם לזיכוי הרבים. אך ההשקעה המרובה בתוכנה, והצורך בשיפור המצב הכלכלי היו עבורי "נגיעה" רצינית, כן למכור את התוכנה.
החלטתי ללכת לרבי ומורי, הרב אברהם עזרי שליט"א באשדוד. התייעצתי איתו, ולא היה צריך הרבה לשכנע אותי שהפצת התוכנה בחינם, היא זיכוי הרבים בדרגה עצומה מאין כמוה, בגלל העובדה שבעזרתה מקיימים מצווה גדולה של כתיבת חידושי תורה, המחייבת כל יהודי במהלך חייו.

תוך מספר ימים, יצרתי קובץ התקנה והתחלתי לזוז. כיום, התוכנה נמצאת במאות בתים, ואולי נכון יותר להגיד במאות אלפים. אני ממש לא מתגאה בכך, כמו שאני שמח שבורא עולם נתן בי בינה ודעת כדי לעשות מעשה כזה. תגובות רבות וטלפונים התקבלו עם ברכות ויישר כוח על התוכנה. התוכנה שימחה המון אברכים ורבנים שחיפשו תוכנה כזו, כדי לארגן את החומר שלהם. עד לרגע זה אין גם תוכנה דומה לזו, ובוודאי שאם יש היא לא בחינם.

לכל קורא של מאמר זה חשוב לי לומר דבר חשוב.

אם תשתמש בתוכנה כזו ואם לאו, יכול להיות שלא יזדמן לך מצב דומה, ששוב תוכל למצוא תוכנה כזו ובחינם. לכן, עצה טובה וחשובה, תוריד לך את התוכנה ושמור אותה. אי אפשר לדעת, מגיע יום שחייבים כלי עזר עצום כזה.

אז חבל על כל רגע. ממש ממליץ בחום, ויש לי רשימה ארוכה של ממליצים נוספים, והכי חשוב לזכור..התוכנה ח י נ ם לחלוטין.
מותר להעתיק, לשכפל ולהפיץ את התוכנה ללא רשותי.
אך..אסור בהחלט לעשות בה שום שימוש מסחרי למטרות רווח, בכל צורה שהיא.

הנה הכתובת להורדה :
http://www.tora.area.co.il


אני רק מבקש בקשה קטנה. הארות והערות מאד חשובות לי. אז כל תגובה תתקבל בברכה, ובלי נדר גם כל תגובה תקבל משוב חוזר. כתובת האי-מייל לתגובות : amizrien@gmail.com

בברכת השם עליכם
עמי זריהן
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובות

 1. הסמל האישי של CornFlakes
  אשכרה שיווק מכירות, כמו האלו בטלפונים שמציעים לך שמפו בעשר שקל בשופרסל D:
 2. הסמל האישי של Y O N I
  לא, של הטלמרקטינג, "זכיתה בהגרלה, זכיתה בקומקום לבית חינם, אך על המשלוח צריך לשלם 70 שקל"
  אבל פה הוא מנסה להחזיר בתשובה,
  לא דובר פה על כסף
  עודכן ב: 21/03/2009 בשעה 00:10 על ידי Y O N I
 3. הסמל האישי של CornFlakes
  נו, הוא משווק את החזרה בתשובה..


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים