הצג גיליון RSS

shayber

אילוף גורים

דרג פוסט זה
:unsure:
אימוץ גורי כלבים תמיד גורם להתרגשות רבה, עד כדי כך שאנו שוכחים שאוטוטו גור הכלבים יהפוך לכלב בוגר ואם לא נדאג לאילוף נכון נשלם על כך ביוקר בעתיד.

:wacko:

לפניכם כמה טיפים לאילוף גורים בשיטת ראש המשפחה. על ידי שיטת אילוף גורים זו, אנו נמחיש לגור הכלבים שאימצנו מי הוא ראש המשפחה בבית ולמי יש לציית. פעולות אלו יהוו בסיס טוב לאילוף כלבים מתקדם יותר. 1. יש להתהלך עם הכלב ברחבי הבית ודרך דלתות כאשר אתם הראשונים לצעוד והוא מאחוריכם. תמיד במעברי דלתות היו הראשונים לחצות. בשביל כלבים תמיד ראש השבט הוא בעל הזכות הראשונה.

2. תמיד תאכלו ראשונים כאשר הכלב מודע לכך שאתם אוכלים, ורק לאחר מכן האכילו את כלבכם.

3. אם הכלב חוסם לכם את המעבר דאגו לכך שהוא יזוז, לעולם אל תעקפו אותו או תדרסו אותו. כלבים צייתנים תמיד זזים הצידה כדי שהמנהיג יעבור.

4. כאשר אתם חוזרים הביתה מהעבודה או מכל מקום אחר וכלבכם לא ניגש לקבל אתכם לברכה, התעלמו ממנו. לעולם אל תרוצו לכיוונו באותה עת, זה יגרום לו להרגיש כזכר השולט בבית.

5. כדי שהכלב ייגש אליכם תקראו לו, אל תיגשו אתם אליו. בשמו תקראו לו כשהוא טוב, אם עשה דבר רע תקראו לו בשם: כלב רע. כשהוא ניגש אליכם העניקו לו פרס כלשהו, זה יכול להיות ליטוף, משחק או ממתק. קבל פרס לכלבים ברגע שהם מצייתים לבעליהם מעודד אותם להמשיך בהתנהגות צייתנית.

6. בעת משחק עם הכלב תמיד דאגו לכך שאתם אלו שמחזיקים את הצעצוע אחרונים ואז הניפו את הצעצוע אל על.

7. אל תרשו לכלבים לישון עמכם באותה מיטה. גורי כלבים יתרגלו לכך שהם שווים עמכם בדרגה.

8. תרגל עם גור הכלבים ישיבה ושכיבה כאשר אתה דוחף אותו בעדינות לשבת או לשכב על הצד ובו בזמן מלטף אותו ומגרד לו מאחורי האוזניים, כלבים כך מרגישים שהפעולה היא נעימה וחיובית עד שהוא יתרגל לעשות זאת לבד. אפשר כמובן להוסיף מילת פקודה לכך, כמו ארצה וכיוצא בזה.

9. כאשר הכלב מתנהג בצורה רעה פעל והענש אותו רק באותו הרגע, אל תהסס ואז לאחר דקות ארוכות תפעל כנגד זה. הכלב יבין אותך רק כאשר אתה מעניש אותו באותו הרגע שהוא לא פעל כשורה, רק כך הוא יקשר את פעולותיו לתגמול הרע וישפר דרכיו.

10. יש להרגיל את הכלב שאתם יכולים לקחת לו חפצים בכל עת וכאוות נפשכם. עשו זאת כאשר את מרגילים אותו לידיים שלכם כאשר הוא אוכל זאת על ידי הוספת ממתקים ומשחקים כאשר הוא אוכל והידיים שלכם נוגעות בצלחת האוכל וקרובות לפניו כשהוא אוכל. כאשר אתם לוקחים ממנו חפצים עשו זאת בהתחלה בעזרת החלפת החפצים בממתקים ומשחקים אחרים ואט אט הפסיקו עם ההחלפה ופשוט תיקחו. כלבים מתרגלים לכך.

11. גורי כלבים רבים מפתחים בעיית לעיסה ואכילה של כל דבר הנקרה בדרכם. על מנת לפתור בעיה די מציקה זו ( אם נמאס לכם לקנות כל שבוע נעליים חדשות ) ישנן שתי שיטות.
או שתסגרו לגור הכלבים את הפה בעדינות בכל עת שהוא לועס משהו שלא שייך לו.
או שתניחו במקפיא זוג גרביים ולאחר ההקפאה תתנו לכלבכם ללעוס.

12. רצועת חזה לכלבים עדיפה על רצועת צוואר. כלבים ובעלי חיים אחרים תמיד תוקפים ונושכים לכיוון הצוואר וכאשר כלב מרגיש לחץ על הצוואר עקב חגורת חנק או רצועה הדוקה מידי הוא מיד נכנס למצב של התגוננות מה שיקשה על האילוף והשליטה בכלב.

13. תמיד השתמשו בשם של הכלב בכל תחילת משפט ופקודה שאתם מפנים אליו.

14. והכי חשוב כמובן באילוף גורים ואילוף כלבים בכלל, הרבה סבלנות, חום ואהבה. אלו תכונות בסיסיות לכל מאלף כלבים שמכבד את עצמו.מימוש הפעולות שהוזכרו בפוסט זה יאפשרו לכם עבודה קלה יותר בהרחבת תחומי האילוף של כלבכם וידאגו כי בבגרות יהיה צייתן לבעל הבית, שזה אתם, גם ללא אילוף מתקדם.

בהצלחה לנו ולכלבים החמודים !!! :friends:

עודכן ב: 04/08/2009 בשעה 16:35 על ידי shayber

קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים