הצג גיליון RSS

gaveliey

קבלה

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 19/08/2009 שעה 12:24 (441 צפיות)
קבלה .

אז מהי בעצם קבלה שהפכה בימינו כל כך נפוצה והמון רוצים לטעום ממנה? האם באמת זה כל כך פשוט ואפשר ללמוד קבלה ככה על חצי רגל? ומה בכלל קבלה נותנת לנו?

שלום רב שמי דניאל ואני פשוט אוהב קבלה, אני חושב ורבים חושבים כמוני שקבלה אפשר ללמוד 70 שנים ועדיין לא לדעת פסיק ממה שיש לקבלה להציג, קבלה זה משהו שתמיד אפשר לראות וללמוד משהו חדש בדיוק באותו מקום שכבר היינו בעבר, קבלה בימינו מופצת ואפילו לא רק באינטרנט, קבלה הגיע עד הסלון שלנו והמון מקומות ללימוד קבלה נפתחו לאחרונה.

קבלה היא בעצם תורת הסוד, תורת הניסתר או איך שלא תכנו את זה, קבלה היא משהו שליווה אותנו עוד מבריאת העולם, עוד בגירוש אדם וחווה מגן עדן המלאך רזיאל גילה להם סודות קבלה עמוקים כדי שיוכלו לנהל את חייהם בצורה טובה יותר, על שמו גם קרוי הספר רזיאל המלאך.

קבלה רק החלה שם וכמו שידוע גם אברהם אבינו כתב ספר קבלה אדיר הקרוי ספר היצירה, הוא קיבל את ההשראה שראה זחל קטן בשיא החום זוחל ומתפלל אל השם שיתן לו קצת צל, באותו רגע הוא ראה שעלה נופל מעץ מכסה את אותו זחל ובהשראת זה שהבין שהכל מלמעלה החל לכתוב את ספר היצירה.

עם השנים החלו להסתיר את אותה תורה שבע"פ וספרים רבים נכתבו שהמפורסם מבניהם הוא ספר הזוהר של רבי שמעון בר יוחאי אשר ישב 12 שנה במערה ולמד את כל הסודות קבלה יחד עם בנו אלעזר, הוא כמובן הכניס המון דברים בצפנים בספר הזוהר ויש הטוענים שצדיקים קוראים בו הם מגלים דברים שמוסתרים מהרוב.

קבלה יכולה לתת לנו המון כלים לשיפור חיי היום יום שלנו אך כמובן אין להגזים עם קבלה, כל אחד ומה שמתאים לו וישנם בקבלה סגולות וטיפים לשיפור חיינו אך לא כל אחד רשאי לשחק עם זה ללא ידע במה הוא מתעסק, קבלה בכלל יכולה להיות דבר מדהים ואין צורך להגיע למקומות שאנו לא בשלים אליהם עדיין.

הארי הקדוש אשר היה יושב המון בבית קטן על הנהר ולומד קבלה היא השקפת עולם חדשה בכל מה שקשור בקבלה, עד הא"רי הקדוש היו יושבים ולומדים יותר קבלה עיונית והאר"י הביא קבלה מעשית עם תוצאות מיסטיות של קבלה.

אז מה יהיה לנו בבלוג קבלה זה?

אנו ננסה להסביר דברים רבים מכל מה שקשור למונח קבלה, זה לא דבר פשוט ונתחיל לאט לאט ונתקדם עם הזמן, כמובן שאני לא איזה רב גדול וגם אני כמוכם מנסה ללמוד עוד ועוד ולכן אשמח לשמוע ממכם כיצד אתם רואים קבלה ומה כל אחד מבין בכל נושא של קבלה.

אני מקווה שיהיה לנו כייף ונוכל להרחיב את הידע שלנו בכל נושא קבלה .

בברכה דניאל.

קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים