הצג גיליון RSS

wirdatr26

וטרינר

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 23/12/2009 שעה 09:46 (347 צפיות)
וטרינר .

שלום לכם וברוכים הבאים לבלוג שלי, אני אומנם לא וטרינר אך אני עובד המון זמן במרפאה וטרינרית, כמו כן אני אוהב חיות מחמד ולמדתי מספר דברים חשובים בדרך להיות וטרינר, כמו כל אחד שנדבק באותו חיידק של מרפאה וטרינרית אני גם חשבתי שכדי לי ללכת וללמוד את זה וכמו כן התחלתי את לימודי.

בבלוג זה אנסה להסביר דברים תוך כדי הלימוד שלי, מלבד זאת אנסה להעלות סיפורים נחמדים על מה שקורה אצלנו במרפאה וטרינרית, מי שרוצה להיות וטרינר כמובן צריך להתחיל מכמה דברים ובמאמר הזה אפרט כל מה שדרוש כדי להיות וטרינר.

למי שלא יודע כרגע אפשרי ללמוד בארץ לימודי וטרינר רק באוניברסיטה העברית, השלוחה של אוניברסיטה זאת אשר מלמדת וטרינריה נמצאת ברחובות, כמו שאתם מבינים צריך פסיכומטרי דיי גבוהה וציונים גם כן, שהרי תנאי הקבלה לא קלים במיוחד.לרוב נראה המון וטרינרים כמעט בכל מרפאה וטרינרית אשר למדו את לימודיהם בחולף דבר זה לא פותר אותם מלהיבחן בארץ מבחן רשמי לפני תחילת עבודתו, אחרי הכול וטרינר לומד 7 שנים וזה רפואה לכל דבר.

כמו שאתם יודעים חיות מחמד לא מדברות, וטרינר טוב ממוקצע בסוג חיות מסוים, אתם צריכים אהבה רבה לחיות וכמו בכל תחום יש וטרינר שטוב בטיפול כלבים ומנגד אחר שטוב בטיפול חייה אחרת, אתם צריכים תקשורת טובה בכדי לתקשר גם עם חיות מחמד וגם עם הבעלים שלה, לצערי קרו מקרים שמחוסר הבנה חיות לא קיבלו את הטיפול המתאים להם, זה יכול לקרות לכל וטרינר.

ישנם וטרינרים שפותחים מרפאה וטרינרית וישנם כאלו אשר עובדים בגן חיות לדוגמא, במצב של עבודה מרתקת זו וטרינר טוב יהיה צריך להכיר כל חייה לעומק, שהרי הוא מטפל בחיות קבועות לרוב והתחלופה שם לא רבה, כמו כן במצב כזה יש על וטרינר ממש לחיות את אותם חיות.

כמובן שצריך לאהוב חיות מחמד ובכלל חיות, אי אפשר להיות וטרינר אם אתה לא אוהב את החיות, זה רק יפגע בתקשורת, אציין גם שלא פעם חיות מחמד נשכו או פגעו באיזה וטרינר וזה קורה כמעט לכולם.

הייתי מוסיף שכמו בל דבר בחיים דרושה אחריות רבה, וטרינר טוב לא יכול להעלים עין מדברים שנראים "לא רציניים" כמו בבית חולים רגיל שאנו מכירים אז גם מרפאה וטרינרית מטפלת ביצורים חיים ונושמים, במקרים כאלו האחריות גוברת במיוחד שכמו שצוין לחיות אין יכולת דיבור.

חוש טוב לכימיה וביולוגיה הוא כלי חשוב מאוד עבור וטרינר ובכלל לימודי וטרינריה, שהרי אלו בין הדברים החשובים יותר בתחום זה. בכדי להיות וטרינר החוש הזה יעזור לכם רבות.

כרגע אלו דברים בסיסיים ביותר שהרי לכל אחד מהם אפשר לכתוב פוסט בפני עצמו, לאט לאט אכניס כאן עוד דברים ואולי יצא מכאן עוד וטרינר.
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים