הצג גיליון RSS

botoro1

כמעט וטרינר

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 08/02/2010 שעה 13:44 (481 צפיות)
וטרינר .

ברוכים הבאים לכל הנכנסים לבלוג וטרינר זה, בלו זה הוא בלוג חדש שידבר על תקופת לימודים והדרך להיות וטרינר. זה לא משהו שהחלטתי ביום להפוך לוטרינר, פשוט אני המון זמן נמשך לדבר הזה והחלטתי ללכת על זה וכרגע אני בשנה הראשונה ללימודי וטרינריה. לימודים אלו מעניינים ועוד נדבר עליהם רבות.

שמי אסף ואני כמו שציינתי לומד כיצד להיות וטרינר יום אחד, סטודנט שנה ראשונה (גם ציינתי) וגר כמובן ברחובות, מדוע ברחובות? שם יש את המקום היחיד בארץ שמלמד וטרינריה, לימודים אלו שייכים לשלוחה של האוניברסיטה העברית בירושלים, כמובן שזה הפוך להיות מקצוע מבוקש וצריך ציונים די גבוהים יחד עם פסיכומטרי גבוהה.

רבים האנשים שהולכים ללמוד את זה בחו"ל, שם קל יותר להיות וטרינר, כמעט בכל מרפאה וטרינרית אתם תמצאו וטרינר שהוכשר בחו"ל, המקומות ספורים בארצנו ואין יותר מידי ברירות, על מנת להיות וטרינר נדרשים לימודים של לא פחות מ-7 שנים שהרי זה מקצוע רפואה, וטרינר הוא רופא לכל דבר.

אני רק יכול להגיד שלהפוך ולהיות וטרינר זה מאתגר אך להיות וטרינר טוב זאת יכולת, אהבה למקצוע וכמובן ניסיון, את היכולת והאהבה יש לי ניסיון יגיע עם הזמן. כמו שאמרתי קודם אני חולם על זה לא מהיום ותמיד רציתי להיות וטרינר.

בתור התחלה אתן לכם כמה דברים שיעזרו לכם ללמוד וטרינריה במקרה שתרצו.

שליטה בכימיה וביולוגיה יכולה להיות נקודת התחלה לא רעה בכלל, מקצועות אלו נדרשים על מנת להתקבל ללימודי וטרינריה, ללא זה יהיה לכם מאוד קשה עד בלתי אפשרי כמעט להפוך יום אחד ולהיות וטרינר, במיוחד שקשה לאוד ללמוד זאת בארץ.

ואם כבר בלימודים בארץ נגענו, אז כמובן שלאלו שיוצאים ללמוד בחול וגם לאלו שבארץ דרושה אנגלית מובהקת.

נדרש כמובן אהבה לבעלי חיים, אני רוצה לציין שוטרינר טוב מקצועי בסוג חייה מסוימת, ישנם כאלו שטובים מאוד בטיפול בכלבים, מנגד אחרים מומחים בתוכים. ישנם וטרינרים של גן חיות, אלו מכירים את סוג החיות שהם מטפלים בהם וממש מחוברים אליהם יום יום ברמה שהם מכירים כל דפוס התנהגות של אותה חיה ויודעים הכול על החיה.

אחריות היא דבר חשוב, שהרי וטרינר מטפל בחיות, אין כאן מקום לטעויות ולדברים מיותרים, אוסיף גם שתקשורת טובה עם אנשים יכולה לעזור מאוד, וטרינר מתקשר עם הבעלים של החייה ועליו להיות בעל תקשורת טובה לאנשים וחיות שהרי חיות לא מדברות.

עד כאן כרגע, עוד אכתוב רבות. להתראות בנתיים.
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים