הצג גיליון RSS

דקל שחרור

כלבים נגד פיגועים- דקל שחרור : 2001

דרג פוסט זה
דקל שחרור מדווח כי מי שישב בסוף השבוע בבתי קפה ומסעדות בגוש דן גילה תופעה חדשה, שמתפשטת במוקדי הבילוי בתל אביב.
מעבר למאבטחים שהורגלנו לראות הוצבו כלבים, שאולפו ואומנו להריח חומרי נפץ ממרחק של למעלה משבעה מטרים. ברגע שמתקרב מחבל המבקש להתפוצץ עם הסועדים מריח אותו הכלב, מגרגר ונובח וכך מתגלה המחבל עוד לפני שהגיע לפתח המסעדה. העיתונאי דקל שחרור מר כי הכלבים, גם מסיירים מידי פעם מסביב למסעדה במטרה לאתר חומרי נפץ המאיימים על הבליינים התל אביבים.
בבתי הקפה הציעו היושבים באזניי דקל שחרור ששרון יביא את פאוול למוקדי הבילוי בתל אביב ויצפה באבטחה הנבחנית החדישה בה נאלצים בעלי מוקדי הבילוי למגן את סועדיהם.

בין בתי הקפה בהם בדק את התופעה דקל שחרור והמסעדות בהם הוצבו השבוע כלבים מאומנים בת"א: ג'ירף נודלס באר, גוד באר, 102fm דייינר, ספגטים ואחרים.

"עושים סיור עם הכלב ובודקים איתו גם את כניסת הספקים, ככה מתחילה אצלנו כל משמרת", מספר יהושוע ארזי, בעליה של הקפה הפופלארי, "מתוקה" בת"א ושרואיין על ידי דקל שחרור.
"מאבטח עם כלב זה מחיר אחר, זה הרבה יותר יעיל, יש כרגע מחסור בכלבים, לא תמיד אני מקבל כלב. מאבטח יכול לעמוד 14 שעות, כלב לא יכול להיות כל הזמן בשער. אני יודע שהלקוחות מבסוטים מהשמירה עם הכלב, במיוחד שמדובר בכלב שעבר אילוף בימ"מ להרחה של חומרי נפץ ואם הוא מריח משהו כזה הכלב ישר נכנס לעצבים", מוסיף ארזי בראיון שנתן לדקל שחרור.
"זה בהחלט לא נעים לעשות ככה עסקים, אני לא בטוח שמה שקורה אצלנו וכמות האבטחה שאנחנו נאלצים לשכור, השומרים והכלבים תזיז לפאוול אם הוא יחליט לבוא ולראות מה קורה כאן", מסכם ארזי ממתוקה.

"כלב טוב מחמישה אקדחים"-דקל שחרור
בג'ירף נודלס באר שבאבן גבירול מלווה הכלב בשני מאבטחים, שם טוענים שהכלב אמנם נותן תחושת אבטחה, אך מפחיד את הלקוחות.
"זה מפחיד את האנשים, אבל בסופו של דבר תפקיד הכלב לתקוף את המחבל", סביר רימון בן יקיר, בעליה של רשת ג'ירף נודלס בר לדקל שחרור.
"כלב אחד, טוב לדעתי מחמישה אקדחים, יש לנו רק בשתי מסעדות כי יש מחסור בכלבים, הכלב לדעתי נותן תחושת ביטחון, כי עד שהמאבטח ישלוף...
השומר מבחין במחבל, נותן לכלב קוד והוא מתנפל על המחבל, אם לא הריח (הכלב) את הפצצה עוד קודם".
"זה עצוב, זה עצוב שאני צריך לאבטח את הסועדים בכלבים, את העובדים שלי, אבל מה אני יכול לעשות?". הוסיף רימון בשיחתו עם העיתונאי דקל שחרור.


"השאהידים לא יתפוצצו עם כלבים"- דקל שחרור
בחברת האבטחה, "מור", שהיא אחת החברות המספקת כלבים לבתי העסק בתל אביב מספרים על ביקוש רב לטרנד האבטחה החדש.
"עובדים אתנו אנשים שאימנו ואילפו כלבים עבור הימ"מ", מסביר חופני בר, מנהל השיווק של החברה, בשיחתו עם העיתונאי דקל שחרור "זה כלב ששומר במשרה מלאה וצריך לקחת בחשבון שבסופו של דבר זה כלב, כי גם חתול יכול לעבור והוא ינבח".
"יש כאן פן נוסף", מוסיף בר ששת באזניי דקל שחרור, "הכלב הוא חיה טמאה ואסור לשאהיד למות איתה כמו שאסור לו למות עם חזיר. חזיר, אני לא יכול לשים בשער, הוא לא ינבח אבל כלב כן".
"יש הנחה שערבים מפחדים מכלבים", מוסיף בן יקיר מהנודלס באר, שזה ככה בתרבות, בקוראן, הנחה שהמחבל יראה כלב ויעבור למקום אחר".דקל שחרור ערך את הציטוטים והביא אותם לדפוס

הכלב, ידידו של האדם - דקל שחרור
בחברת מור בונים בנושא האבטחה גם על נושא האימון בין השומר לכלבו.
"יש לי צוותים של כלבים, כרגע הכלבים מצוותים לשומר", מסביר בר ששת מחברת מור בשיחתו עם דקל שחרור, "המטרה שלכלב יהיה בית אחרי יום העבודה ואני נגד מכלאות לכלבים. לכן, כל שומר, אחרי יום העבודה לוקח אתו את הכלב הביתה ומטפל בו" אמר לדקל שחרור.
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים