הצג גיליון RSS

nortose

דודי שמש, עבודה בגג

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 23/03/2010 שעה 13:12 (391 צפיות)
דודי שמש
רובנו יודעים להעריך את קיומו של דוד שמש טוב, רק ברגע שהדוד שבביתנו מתקלקל. וזה תמיד קורה ביום הקר ביותר בשנה, כשאנו חייבים מקלחת חמה. בישראל דודי שמש הם אמצעי חימום המים הנפוץ ביותר. החוק בישראל מחייב להתקין דוד שמש לכל דירה שנבנית, למעט בבנייני מגורים גבוהים שבהם שטח הגג לא מספיק כדי להתקין דודי שמש לכל הדירות. במקרים אלו מותקן לכל דירה דוד חשמלי.
דודי שמש הם מתקנים המשמשים לחימום מים ומתבססים על אנרגיית השמש. דודי השמש מותקנים על גגות הבתים ומכוונים בזווית לכיוון דרום כדי שהקולטנים יקלטו כמה שיותר קרני שמש לאורך שעות היום ויביאו לחימום מים מקסימאלי.
בארץ שטופת שמש כמו ישראל ברור שעדיף להתקין דודי שמש ולא דודי חשמל. דודי השמש פועלים על עקרון הפיכת אנרגיה סולארית לאנרגיית חום. הם קולטים את קרני השמש ובאמצעותם מחממים את המים ללא כל צורך בשימוש בחשמל. לכן דודי שמש עדיפים על פני שימוש בדוד חשמלי, משום שהם חוסכים בצריכת החשמל. משמעות הדבר עבורכם הוא חיסכון בהוצאות החשמל. ישנם דודי שמש שבהם מותקן גוף חימום חשמלי. אך זה מיועד לגיבוי ולשימוש רק כאשר אין מספיק שמש כדי לחמם את המים. לכן גם דודי שמש אלו חוסכים באופן משמעותי בעלות צריכת החשמל הביתית בהשוואה לדוד חשמלי.
נוסף על כך, השימוש באנרגיה סולארית על-ידי דודי שמש הוא ידידותי לסביבה. בשנים האחרונות אנו מודעים יותר לסכנות התחממות כדור הארץ ולחשיבות שבצמצום צריכת החשמל. שימוש בדודי שמש לא רק שחוסך לנו כסף, הוא גם אקולוגי וחוסך באנרגיה.
כאשר מתקינים דודי שמש חשוב לזכור שדודי שמש הם השקעה לטווח ארוך. דודי שמש אמורים לשמש אתכם נאמנה שנים רבות. לשם כך חשוב להקפיד שהחברה שמתקינה עבורכם דודי שמש היא חברה מוסמכת שקיבלה אישור לכך ממשרד התעשייה והמסחר. התקנת דודי שמש על-ידי אנשי מקצוע מוסמכים מבטיחה גם שמירה על אורך החיים של דודי השמש, וגם שמירה על בטיחות הדיירים בבית. שנית, עליכם לוודא שאתם מתקינים דודי שמש הנושאים תו תקן של מכון התקנים הישראלי. ושלישית, כל חברה שמתקינה דודי שמש צריכה להעניק לכם גם תעודת אחריות, הן על ההתקנה והן על החלפים של דודי השמש (הקולטנים, הצינורות, גוף החימום וכדומה). הסיבה לכך היא שלעיתים תידרשו להחליף חלפים לדודי שמש במשך השנים כחלק מתהליך התחזוקה של דודי שמש. פעולות תחזוקה אלו הם חיוניות והכרחיות להמשך תפקודם התקין של דודי שמש.
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים