הצג גיליון RSS

michadpz2

גוזמים גוזמים

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 27/03/2010 שעה 13:15 (761 צפיות)
גיזום עצים אולי מעלה בדעתכם גן של ארמון אירופי, עם מדשאות ירוקות עטורות פרחים, שבילים לבנים ועצים גזומים בקפידה לצורת משולש, ריבוע וכדומה. או אולי הענף הזה נשמע לכם בכלל כמו משהו בתחום האחריות של העירייה או הרשות המקומית. אבל, אם צומחים אצלכם בחצר עצי נוי או עצי פרי, ייתכן שתצטרכו לבצע גיזום עצים, גם אם עצים קטומים לצורות דקורטיביות לא מדברים אליכם. שכן, גיזום עצים יכול להגן עליכם ועל אחרים מפני הענף שמתחתיו אתם יושבים.
עץ שאינו גזום עלול להיפגע במזג אוויר סוער. רוחות חזקות מסוגלות לשבור ענפים, שבתורם מהווים סכנה לעוברים ושבים. ענף גדול וכבד הנופל מגובה רב עלול לפגוע באופן קשה באדם שנקלע למקום. ענפים שבורים או כאלה הגדלים פרא עלולים לפגוע גם בקווי חשמל ולגרום לקצרים, להפסקות חשמל ואף לסכן חיים. דמיינו לעצמכם יום חורף סוער, שבו הגשם ניתך בעוצמה על הכבישים והרוח לא רק שורקת בצמרות העצים, אלא מכופפת את הענפים עוד ועוד עד שענף ניתק ופוגע בחוטי החשמל. אלה נקרעים וגולשים אל האספלט המוצף, מוליכים חשמל היישר לתוך שלוליות המים העמוקות... מדובר בסכנות נפשות של ממש. במקרה כזה, יש לפנות מיד לחברת החשמל או למשטרה. אבל, על מנת למנוע את התרחיש הזה מראש, מומלץ להזמין גנן המבצע גיזום עצים עוד לפני בוא הסתיו.
בעיה אחרת שעלולה להתעורר כתוצאה מעצים לא גזומים היא נוכחותם של עטלפים. עצי פרי מסוימים מושכים את היונקים המכונפים הללו, המהווים מפגע סביבתי לא מבוטל. לשלשת עטלפים יוצרת לכלוך רב והינה חומצית. לכן, לא רק שהיא "מעטרת" את קירותיהם החיצוניים של הבתים בכתמים, היא גם גורמת נזק ממשי לרכבים, שכן החומצה מאכלת את צבע המכוניות ופוגמת בו באופן בלתי הפיך. בנוסף לכך עלולים העטלפים להעביר מחלות שונות, כגון כלבת ומחלות הנגרמות כתוצאה מטפילים. אולם, כיוון שהעטלף הינו חיה מוגנת, לא ניתן להדבירו. לכן, גיזום עצים המדלל את עצי הפרי הינו חיוני להרחקת היונקים המזיקים מן המקום.
ומה לגבי העץ? ייתכן שאתם חוששים מן הפגיעה בעץ החי, הנאה והצומח, שאת ענפיו תקצצו ללא רחמים. אולם, גיזום עצים במועדם יכול לא רק להציל חיי אדם, אלא גם חיי עץ. שכן, עץ הצומח ללא הבחנה עלול להיחלש כתוצאה מכך, כאשר הענפים הגדלים פרא עלולים אף להביאו עד לקריסה. לכן, גיזום עצים מקצועי תורם לבריאותו ולחוזקו של העץ, ויאפשר לו להמשיך ולשגשג עוד שנים רבות, בלא שיתמוטט חלילה או שתאלצו לעשות כריתת עצים.
מובן, שחשוב שכל פרויקט גיזום עצים יבוצע על ידי אנשי מקצוע בתחום, היודעים כיצד לבצעו בצורה נכונה ובטוחה, ואשר תיטיב גם עם בריאות העץ. גוזמי עצים מומחים מסוגלים לטפל בענפים בעייתיים, גם כשהם נמצאים במקומות קשים לגישה, באמצעות סנפלינג, שימוש במנוף ועוד, מבלי לסכן את עצמם ואת אחרים. לכן, אם נראה לכם שהעץ שלכם מגזים ושולח ענפים משולחי רסן לכל עבר, פנו לגוזם עצים מקצועי. כי גיזום עצים מציל חיים – אין זו הגזמה!

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 12:05 על ידי michadpz2

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים