הצג גיליון RSS

axopiyo

דודי שמש - איכות

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 06/04/2010 שעה 09:14 (625 צפיות)
דודי שמש.

דודי שמש הם מהדברים הנפוצים ביותר שיש כיום. בימינו אין כמעט בית בין אם זה בית פרטי או בניין מגורים שלא נראה דודי שמש באותו מקום. כיום בישראל מחויב כל בניין חדש בהתקנת דודי שמש, מלבד זאת דודי שמש הם המצאה ישראלית ולכן באחוזים ישראל היא מדינה אשר בכמות דודי שמש היא מהמובילות בעולם. ישראל החמימה ומלאת שמש ברוב ימות השנה היא מקום מתאים למצב כזה, דודי שמש גם ידידותיים לסביבה שהרי הם עובדים על קולטי שמש – אנרגיה סולארית.

דודי שמש חסכוניים יותר במדינה כמו ישראל, כאן שכמו שציינתי רוב ימות השנה ישנה שמש, השימוש בדודי שמש עם קולטי שמש והחיסכון בחשמל מהווה חלק חשוב מאוד בחיסכון על פני דודי חשמל שאומנם עלות ההתקנה שלהם זולה יותר אך לאורך זמן אינם חסכוניים. רוב הבתים בישראל מאובזרים בדודי שמש ובבתים ישנים יותר נראה לפעמים דודי חשמל. כיום כבר כמעט ולא ניתקל בדודי חשמל.

לפני רכישת דודי שמש או קולטי שמש הייתי ממליץ על כמה דברים שאפשר לעשות, לפני הכול הייתי ממליץ לברר מי מתקין את הדודי שמש, מהוא זמן האחריות על דודי שמש באותה חברה (לרוב זה 3 שנים), מה זמינות הטכנאי של החברה במקרה תקלה וכיצד לשמר את הדוד שמש שאנו רוצים לרכוש.

לאחר שהייתי מיישר קו עם דברים אלו הייתי עובר לבדוק מה מחיר דודי שמש באותה חברה וגם מה מחיר קולטי שמש, ישנה אפשרות לרכוש לחוד את הדודים ואת הקולטים, דבר זה אומנם יכול להוזיל לכם את העלויות אך אם תשאלו אותי תמיד אמליץ לרכוש אותם יחד מאותה חברה. במקרה של תקלה לא יהיה צורך לרוץ בין 2 חברות ולהתחיל לנסות להבין מהיכן הגיעה הבעיה.

אני יכול להגיד לכם שכמו כל דבר גם דודי שמש מתקלקלים לפעמים, התקלה הכי נפוצה היא הצטברות אבנית. האבנית פשוט חוסמת את המים מלהגיע לגוף חימום של דודי השמש ונוצר לנו מצב שהמים אינם מתחממים כראוי. אם המצב כבר לא ממש טוב והאבנית הצטברה יתר על המידה אפשר תמיד להחליף גוף חימום, דבר זה לא אמור להיות יקר מידי. זה לא דורש החלפה של כל דודי שמש.

זהו בגדול למאמר הראשון. אמשיך לכתוב לעומק יותר כבר השבוע. ביי בנתיים.
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובות

  1. הסמל האישי של butters


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים