הצג גיליון RSS

zarotib

מנופים - עבודות הנפה

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 07/04/2010 שעה 15:53 (417 צפיות)
מנופים.

מנופים הם כוח חשוב בכול אתר בנייה. מנופים משמשים אותנו לדברים רבים כגון סלעים, אבנים, ציוד בנייה, צינורות כבדים, מסילות רכבת ועוד. מנופים גם משמשים אותנו כיום להרמת רהיטים במעבר דירה. המון פעמים רואים שהציוד עובר ע"י מנוף מלמטה ועד הדירה הרצויה, דרך זו חוסכת המון זמן ומקלה מאוד את העבודה.

אפשר להגיד ששימושם העיקרי של מנופים הוא לאתרי בנייה. ישנם דברים רבים שאם היינו רוצים להזיז אפילו 30 מטר ימינה או שמעלה היה לוקח לנו זמן רב ומוציא מאיתנו אנרגיות רבות, דברים כמו שיש, צינורות, ברזלים, אבני בניין ועוד הם לא פשוטים להנפה. לכן מנופים הפכו כל כך חשובים בכול תהליך בנייה ולא ניתן לוותר עליהם.

ישנם עוד דברים רבים שעושים עם מנופים, אפילו דברים כמו הרמת משקלים כבדים למשאיות, צינורות של תשתיות וכו', אני עוד אכנס לעומק העניין בהמשך הכתיבה בבלוג הזה אך כרגע אני לא רוצה לנגוע בזה בכמה שורות, יש להיכנס לזה יותר לעומק. כמו כן ישנם כמה סוגי מנופים אך לרוב אנו ניתקל ב-3 מרכזיים שאלו הם מנופים הידראוליים, מנופי גלגלת ומנופי עגורן.

מנופי גלגלת - אלו המנופים הרגילים, מנופים אלו בעלי גלגלת אחת או יותר, הם מחוברים לכבל וכאשר רוצים להרים משהו הגלגל מושך את הכבל ובצורה זו מניפים את הדבר שרצינו להרים.

מנופי עגורן – אלו אותם מנופים אשר אנו ניתקל בהם לרוב באתרי בנייה. מנופים אלו הם המנופים הגבוהים שמחוברים ע"י יציקת בטון לקרקע. מנופים אלו משמשים בעיקר להנפת דברים לקומות שבמעלה הבניין שנבנה וככה אפשר להמשיך לעבוד עם הספקת חומרים ללא כל בעיה.

מנופים הידראוליים – אלו מנופים אשר עובדים על בוכנות הידראוליות, מנופים אלו בעלי עוצמה שכן הם עובדים על 2 בוכנות בדר"כ והכוח שלהם עצום.

אני עוד אפרט יותר לעומק על כל דבר, כאן כתבתי מאוד מאוד בסיסי על מנת להסביר מה יהיה כאן, אני אכתוב על כל דבר בנפרד, על מה יהיה בבלוג הזה, איזה מנוף יתאים לנו, מה לשאול לפני שמזמינים מנופים, מה צריך לדעת על עבודות מנופים ועוד.

אז ניפגש בבלוג מנופים הזה בקרוב, ביי בנתיים.
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים