הצג גיליון RSS

jhfdge

דודי שמש - קולטי שמש

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 25/04/2010 שעה 08:22 (487 צפיות)
דודי שמש.

שלום לכולם, דודי שמש הוא דבר נפוץ מאוד בישראל, מי מאיתנו אין לו דודי שמש ? כמה אבל בעצם אנו יודעים על תחום זה? דודי שמש יחד עם קולטי שמש הוא תחום אשר המידע באינטרנט אינו מספיק. אולי כי לרוב אנו נקבל אותם עם הדירה שאנו קונים ולא נתעסק ברכישה שלהם, מנגד אנשים רבים נאלצים לרכוש דודי שמש חדשים, החליף דודים ישנים, ועוד.

דודי שמש הם המצאה ישראלית גאה שנוכל לראות בכול בניין ובית כיום. אי שם בשנות ה- 50 חברת מירומית הייתה הראשונה לייצר דודי שמש, זה נתמך ע"י דוד בן גוריון. כיום כבר ישנו חוק בישראל שכל בית/בניין שנבנה מחויב להתקין דודים על מנת לדאוג לחימום המים וכמובן דודי שמש הוא הפיתרון הטוב ביותר.

בעבר היו מתקינים דודי חשמל, עדיין תוכלו לראות בבתים ישנם יותר דודי חשמל באחת מפינות הבית, דודים אלו צורכים חשמל ועל מנת לקבל מים חמים יש להפעיל אותם. לעומתם דודי שמש אשר מופעלים עם קולטי שמש מספקים מים חמים רוב ימות השנה במדינת ישראל שטופת השמש. האקלים של מדינתנו הוא אקלים כמעט מושלם על מנת להתקין דודי שמש לבית שלנו, ללא ספק רוב ימיות השנה לא נאלץ לדאוג למים חמים, זה פשוט יהיה.

עוד דבר שמאוד מבדיל בין דודי שמש ודודי חשמל הוא זיהום הסביבה, דודי שמש ידידותיים יותר, הם אינם עובדים על צריכת חשמל, קולטי שמש קולטים את הקרני שמש ומחממים את המים אשר נמצאים בגוף החימום. החיסכון באנרגיה מפיק שמירה על איכות הסביבה.

דודי שמש פגיעים לאבנית, המים בישראל הם מים שכמות הסידן בהם גבוהה, קולטי שמש פגיעים מאוד לאבנית שהרי הצינורות שלהם לא קלים לגישה וניקוי, דודי שמש אשר נפגעים עם הזמן מאבנית יפסיקו לחמם מים כמו במצב רגיל, גוף החימום מתמלא באבנית וזה יוצר בידוד בין גוף החימום למים. הדרך הטובה ביותר לטפל בזה היא ניקוי מידי תקופה על מנת לשמור שלא תצטבר אבנית בגוף חימום ומשם לצינורות של דודי שמש או קולטי שמש.

דעו לכם שרכישת דודי שמש אינה חייבת להתבצע גם לדודים עצמם וגם לקולטי שמש באותו מקום, אתם יכולים לרכוש דודי שמש בנפרד מקולטי שמש, דבר זה יכול להוזיל לכם עלויות מידי פעם אך אין כמו לרכוש את כל החבילה תחת קורת גג אחת ובכך להימנע מבלבול במקרה תקלה ודרישה לתיקון תחת האחריות.

תגובות

  1. הסמל האישי של butters


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים