הצג גיליון RSS

bziq

דרושים וחיפוש עבודה

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 28/04/2010 שעה 17:16 (575 צפיות)
עד לפני עשר שנים אם רצית למצוא עבודה, מה הייתה עושה, ובכן היית רוכש את עיתון השבת או אפילו שני עיתונים ועובר על כל המודעות. גם בימי שלישי בשבוע היה מתרחש אותו ריטואל של קניית עיתונים על מנת להתעדכן במודעות הדרושים. אם הייתה מאתר איזו משרה שעלולה להתאים לך, הרי שהייתה מסמן לך את המשרה בטוּש או במרקר וביום ראשון מגיע למכשיר הפקס הקרוב ביותר ומתחיל לשלוח את קורות החיים שלך: "בהמשך לפרסומכם בעיתון....". הייתה זו טירחה מרובה ולא נעימה. אגב, היו גם ימים של משלוח קורות חיים בדואר. היום יש לנו את רשת האינטרנט ובה אלפי אתרי דרושים לחיפוש עבודה. מדובר בתעשיית ענק של אתרי אינטרנט, אתרי דרושים, פורטלי דרושים, אתרי חברות כוח אדם וחברות השמה. האינטרנט פשוט לקוח את כל נושא הדרושים וחיפוש העובדה למקום אחר לגמרי, מקום טכנולוגי שבו חיפוש העבודה פשוט קפץ שנות אור קדימה.
היום ניתן לבצע חיפוש עבודה על ידי חיפוש מדוייק של שם המשרה למשל, אך גם ניתן לבצע חיפוש לפי עשרות פרמטרים בודדים או משלובים כגון: חיפוש עבודה לפי מיקום גיאוגרפי, חיפוש עבודה לפי שנות נסיון, רמת השכלה, משכורת וכדומה. ניתן, כאמור, גם לעשות שילוב. למשל, לחפש משרה באזור תל אביב, המצריכה למודי תואר שני בקרימינולוגיה במשרה מלאה.
ישנם לוחות דרושים בגדלים שונים – ממייזמים פרטיים של אנשים המציעים משרות בתחום הנישה. ועוד פורטלים גדולים, כמו פורטל הלוחות מדס למשל המאגדים בתוכם אלפי משרות במגוון רב של תחומי עבודה. פה גם המקום לציין כי ישנם אתרים אשר גובים דמי שימוש/דמי מנוי עבור שליחת קורות חיים דרך האתר שלהם אל מעסיק פוטנציאלי. ברוב האתרים הצפייה תמיד חינם אין כסף, אך שליחת הקורות חיים עצמם לא תתאפשר במידה שאינך מנוי בתשלום. נציין כי הלוחות החינמיים לא בהכרח נופלים ברמתם מהלוחות בתשלום, אלא ששם בנוי המודל באופן אחר ואת הרווחים עושה האתר דווקא מהחברות ולא ממחפשי העבודה.
מומלץ להיות רשום למספר אתרים במקביל ולא להתרכז רק באתר אחד ושיהיה בהצלחה

עודכן ב: 28/04/2010 בשעה 17:18 על ידי bziq

קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים